Як відзначають Свято Трійці у Дніпрі (Відео)
У Дніпрі відзначають одне з головних християнських свят — Трійцю. У храмі Різдва Пресвятої Богородиці зібралися десятки вірян, щоб долучитися до святкового богослужіння.
Про це розповідає Телеканал D1.
За традицією люди приносять до храму зелені гілки та трави — символ життя, оновлення та Божої благодаті. Освячену зелень несуть додому як оберіг.
«Слава Ісусу Христу! Сьогодні церква Христова святкує величне свято – день Святої Трійці, день П’ятидесятниці, день зішестя Духа Святого на апостолів і день народження церкви Христової. Тому я сьогодні вітаю всіх вас, дорогі браття і сестри, з цим величним святом. Сьогодні дійсно ми бачимо святкову Божественну літургію. Багато людей, багато сімей, дорослих, дітей. з квітами в руках приходять до храму Божого, щоб возвеличувати святу трійцю і молитися до Бога. Сьогодні, як і завжди в ці святкові дні, в першу чергу ми, прославляючи Бога, дякуємо Богові за життя, тому що Дух Святий і допомагає, і підкріплює і утверджує нас в нашому житті. Ми сьогодні особливо звершуємо свою молитви і дякуємо Богу і молимося за тих людей, які охороняють, оберігають наше життя, часто віддаючи своє життя і разом з цим зберігаючи життя тисячі людей. За наших славних захисників і захисниць просимо, щоб благодать духа святого зійшла також на них, на їхні душі, на їхні серця, на їхні сім’ї», – сказав протоієрей Віталій Лопушанський, канцлер Дніпровської єпархії ПЦУ.
Цьогоріч свято має особливий зміст. У час повномасштабної війни дніпряни моляться за мир, своїх рідних і Україну, зберігаючи віру та традиції.
Раніше Телеканал D1 розповідав, що у Києві відбулася церемонія нагородження “Жінок Третього тисячоліття”: як це було.