ДніпроЗдоров'я UAКанал Д1Суспільство

Залежності людини: від чого виникають та як їх позбутися

Лікар нарколог-психотерапевт Олександр Місюра доєднався до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про роботу нарколога-психотерапевта.

Це людина, яка не тільки займається наркологічними проблемами, а й проблемами психіатрії. Нарколог може бути психіатром, та психіатр не може бути наркологом, бо це приватна ознака. Нарколог займається всіма видами залежності, не лише лікуванням, а й профілактикою. Одним з найбездоганніших методів лікування в наркології є психотерапія. Це унікальний підхід у лікуванні залежностей. 

Про залежності. 

У сучасному світі — це некерована людська потреба у здійсненні якого-небудь виду діяльності. Це може бути вживання якихось речовин, азартні ігри, екстрім та все інше. Напевно, у кожної людини у світовому масштабі є важкий досвід залежності. І кожен згадує, як був залежним від чогось. Хтось палив, хтось пив. Коли ми бачимо, що людина не встигає за плином життя, губиться в діях, в роботі, вдома, тоді вона з’являється так званий аддиктивний агент — легкодоступний алкоголь. Це може бути і наркотик. Все це — неповноцінна форма адаптування у сучасних умовах. Поступово цей агент стає учасником всіх життєвих процесів. Хтось йде від реальності слухаючи голосну музику, хтось йде в екстрім, хтось — на порносайти. І людина стає рабом залежності. Втрачає гроші, час, друзів, родини. І думає лише про те, що дає їй уявну свободу. А потім — наступає депресія, тривала, стан погіршується.

Про пагубні звички. 

Людей до них штовхає невлаштованість, неможливість скласти план дій боротьби зі своїми стресами та тривогами. Тут знову додається аддиктивний агент. І з кожним разом доза буде збільшуватися, бо людина не досягає того ефекту, що був перший раз. Це називається звиканням. Так виникає залежність. Це доля слабких людей, які не справляються з темпом життя.

Про вплив війни на залежність. 

Зростає кількість людей із залежністю, але не лише від алкоголю та наркотиків, бо, наприклад, стреси багато хто почав заїдати. І я хочу звернутися до людей — наближається Новий рік, і я прошу не заливати його алкоголем.

Про алкоголь. 

Не існує доброго наркотика, який міг би допомогти. А алкоголь — це також наркотик. При випитих кількох грамів спиртного знищується від 5 до 10 мільйонів нейронів. Це та одиниця, що несе наш інтелект.

Про лікування залежності.

Я поважаю психотерапію і вважаю її найефективнішим методом лікування. Через мову ми впливаємо на підсвідомість і вона починає керувати організмом, вона може включити процеси саморегуляції.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки. 

Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button