ДніпроЗдоров'я UAКанал Д1Суспільство

Виявлення та лікування цукрового діабету: Ксенія Ейнер на D1

Лікар дієтолог-ендокринолог вищої категорії лікувально-оздоровчого центру “Ala Atlantis” Ксенія Ейнер доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про цукровий діабет.

Розвиток цукрового діабету по-перше пов’язаний із порушенням секреції або сприйняття гормону інсуліну. У нас є багато гормонів, які підвищують рівень цукру, але тільки один з них знижує, це інсуліну. Приріст стосується діабету другого типу. І це пов’язано і з екологією, з особливостями сучасного харчування, з нашою соціальною їжею. Цукровий діабет першого і цукровий діабет другого типу — це різні захворювання. Перший тип — це абсолютний дефіцит інсуліну. Другого — інсулінорезистентність. Є і не цукровий діабет, але він не має відношення до порушення вуглеводного обміну. Найчастіше зустрічається діабет другого типу, і частота успадкування також більша у другого типу.

Про перші симптоми цукрового діабету.

Обидва типи мають однакові перші симптоми: підвищена спрага, постійна сухість у роті, поліурія. Підвищений рівень глюкози в крові викликають свербіж. А далі, у діабету другого типу може проявитися набір ваги, а у діабету першого типу — втрата ваги.

Про вчасне виявлення цукрового діабету.

Ми повинні оцінювати ризики, для цього існують сімейні лікарі. Якщо людина не має факторів ризику, то потрібно слідкувати за вагою. Якщо людині виповнилося 40 років, не важливо, має вона скарги чи ні, їй рекомендовано кожного року зробити визначення рівня глюкози в плазмі венозної крові. З віком у нас підвищуються ризики розвитку цукрового діабету другого типу.

Про інсулінотерапії.

Інсулінотерапії потребує лише діабет першого типу. Сьогодні не рекомендовано пацієнтам з діабетом другого типу призначати інсулін, і це ми кажемо нашим пацієнтом. Це можуть бути ін’єкційні препарати, але не інсулін. Якщо мова йде про діабет першого типу, то саме ін’єкції інсуліну і є основним лікуванням.

Про лікування діабету другого типу.

Згідно всіх законів, кажуть, що його не можна вилікувати. Я дуже часто стикаюся з тим, що діабет другого типу виявляється не через те, що у пацієнта високий цукор, а пацієнт звертається до невролога, тому що не відчуває ніг. Питання вилікованості діабету другого типу залежить від того, на якому етапі захворювання пацієнт звернувся до лікаря. І якщо цей цукровий діабет другого типу викликаний зайвою вагою пацієнта, його неправильним харчуванням, то ми можемо досягнути стійкої ремісії, що буді рівнозначно вилікованості. Та пацієнт має обирати — харчуватися чим завгодно, та мати цукровий діабет другого типу, або харчуватися правильно і бути і стійкій ремісії.

Про небезпеку цукрового діабету.

Цукровий діабет називають тихим вбивцею. Бо це захворювання небезпечно своїми ускладненнями. Для діабету другого типу більш характерні серцево-судинні захворювання. Це інсульти, інфаркти. Діабет першого типу — там мікросудинні ускладнення. Страждають нирки, нервова система, очі.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень вийде спецвипуск програми, в якому мова піде про блефаропластику. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки.

Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button