ДніпроЗдоров'я UAКанал Д1Суспільство

Вся правда про блефаропластику: від консультації до операції та повного відновлення

Світлана Романець, пластичний хірург, онколог-мамолог вищої категорії лікувально-оздоровчого центру “Ala Atlantis” доєдналася до спілкування у програмі Здоров’я UA на D1.

Про блефаропластику.

Блефаропластика — це хірургічна корекція вікових змін повік. Під час цієї операції видаляються залишки шкіри повік, а також видаляються грижі, які є в переорбітальній зоні. Завдяки цій операції погляд стає більш відкрити і очі сяють. Цю процедуру проводять при вікових змінах, коли є навчання верхнього повіка. Також ця операція показана при значному нависанні повіка, коли поля зору зменшуються. Це не тільки пластична, а й операція по необхідності.

Про консультації.

Завдяки першій консультації формуються наші прогнозування, що ми очікуємо від операції. Перша консультація завжди дуже важлива. Ми дивимося, які є зміни, вислуховуємо всі скарги, формуємо результат. Також важливо зрозуміти, які операції були до цього, чи є певні захворювання. Також важливо дізнатися про алергічні реакції на препарати.

Про підготовку до процедури.

Якщо людина здорова, то достатньо загального аналізу крові та коагулограмми.

Про день операції.

Там відбувається огляд перед операцією, де відбувається фотографування очей та переорбітальної зони, також потрібна розмітка, яку ми наносимо на повіки.

Про тривалість операції.

В залежності від об’єму операції — від 40 хвилин до двох годин. Це залежить від того, чи будуть видалятися грижі, чи ні. Після операції ми спостерігаємо за пацієнтом, 2-4 години. Обов’язково розповідаємо про необхідні обмеження, які мають виконуватися для досягнення гарного результату. Вони прості: не підіймати важкі речі, сон обличчям догори перші 5 діб, уникати накдонвв голови вниз, уникати напруження та намагатися, щоб до зняття швів на потрапляла на обличчя вода.

Про протипоказання.

Для пластики повік це запальні зміни в ділянці обличчя, запальні процеси в очах, існуючі запальні процеси в організмі, а також порушення згортання крові. Все це визначається на консультації.

Про зняття швів.

Воно проводиться на 5-6 добу після операції. Це безболісна процедура. Після цього обмеження ми ще виконуємо. Десь тиждень-два. До спорту ми повертаємося через три тижні після операції. Щодо шрамів — то їх не видно вже через місяць після операції.

Побажання українцям.

Я хочу побажати всім нам мріяти, незважаючи ні на що. І здійснювати свої мрії. Бо людина, яка здійснює свої мрії — у неї завжди є сили, вона завжди вільна. Тому, мрійте та здійснюйте свої мрії.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми зустрінемося з педіатром і поговоримо про плюси та мінуси вакцинації. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки.

Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button