ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Все про захворювання та лікування молочних залоз: Світлана Романець на D1

Лікар-хірург, онколог-мамолог вищої категорії лікувально-оздоровчого центру Ala Atlantis Світлана Романець доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про поняття “лікар-мамолог”.

Таке вузькоспецифічне направлення виникло не так давно. Мамологи займаються діагностикою, профілактикою та лікуванням молочної залози. Це можуть бути доброякісні та злоякісні новоутворення молочної залози, дизгормональні порушення. Якщо жінку нічого не турбує, то до віку 25 років гінеколог проводить обстеження молочних залоз. Після 25 років варто щорічно проводити УЗД. І, звичайно, якщо щось турбує, то слід відразу звертатися до мамолога.

Про огляд у мамолога.

Спочатку лікар вислухає всі скарги, бо навіть такі речі,як випадіння волосся і ламкість нігтів впливають на шлях діагностики. Молочна залоза пов’язана з емоційним фоном жінки. Після того, як вислухані всі скарги, треба вияснити, коли все почалося, який менструальний цикл, наскільки взагалі у жінки спокійне та виверження життя. Далі — огляд, пальпація, УЗД і всі необхідні методи дослідження. Важлива кожна дрібниця. Якщо жінка щось приховує, то це вплине на якість лікування.

Про фактори ризику.

Це аборти, це порушення менструального циклу, це відсутність вагітностей, а також пізні вагітності.

Про виявлення захворювання самостійно.

Якщо це біль в молочній залозі і пухлина більше 2 см, то так, жінка може виявити. Обов’язково треба звертати увагу на невеличкі симптоми та звертатися до лікаря, бо ми знаходимо міліметрові новоутворення, і це є ранньою стадією, а не коли пухлина вже 2х сантиметрові. Звісно, треба звертати увагу на свій організм, і коли жінка проводе самообмеження і щось знайде — вона прийде до лікаря. Та краще регулярно проходити профілактику у лікаря. УЗД дослідження зараз доступне. Після 25 років проводиться УЗД молочної залози, після 40 — мамографія.

Про профілактику.

Існує загальна профілактика. Важливий сон — лягати вчасно в ліжко, бажано до 23:00. Як би це не звучало банально. Крім сну важливо покращити відтоку крові від молочної залози, це фізичні вправи, це масаж великого грудного м’язу (не самі молочні залози). Також важливо те, що ми їмо. Добре вживати броколі, морську капусту, морську рибу, авокадо.

Про жіночу білизну.

Білизна, вона як каркас. Якщо не носити білизну, особливо у жінок з великим розміром, виникають певні проблеми. Грамотно підібрана білизна — це дуже добре. Важливо, щоб вона не здавлювала м’язи, не порушувала відтік крові, а також щоб елементи білизни не давили на саму молочну залозу.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з педіатром. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста.

Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки.

Бережіть себе і своє здоров’я.



Back to top button