ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Все про пластику молочних залоз: Світлана Романець на D1

Лікар-хірург, онколог-мамолог вищої категорії лікувально-оздоровчого центру Ala Atlantis Світлана Романець доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про мамопластику.

Мамопластика — це загальне поняття, яке враховує як збільшення, так і зменшення молочних залоз. Все це — пластична операція на молочній залозі. Вони показані для жінок, у яких неправильно розвиваються молочні залози, є вроджена асиметрія. Також мамопластика показана тим дівчатам, у яких дуже розвинена залоза, тобто та, яка набирає великих форм. Виникає навантаження на хребет, тому показана редакційно зменшувана мамопластика. Також мамопластика показана жінкам, які годували дитину грудьми та чиї молочні залози втратили форму. Звісно, проводиться мамопластика після того, як молочні залози повністю сформовані. У разі грудного вигодовування — через рік після завершення лактації.

Про види імплантів.

Вони відрізняються за формою. Це каплеподібні та круглі. Каплеподібні наповнюють груди з нижньої сторони. Круглий імплант наповнює як верх, так і низ. Крім форми імпланти відрізняються по оболонці, це вже відбір за хірургом, який буде оперувати. Всі жінки різні по формі, всі індивідуальні. Обирають імпланти пацієнти разом із лікарем.

Про строк придатності імплантів.

Люди стільки не живуть, скільки імпланти можуть існувати. Та коли з часом проходять процеси формування “ущіленого карману”, це змінює форму, і тоді імпланти потребують заміни. Та коли жінка дотримується всіх рекомендацій лікаря, то вона може проходити все життя з одним імплантом.

Про реабілітацію після операції та обмеження.

Реабілітація триває до двох місяців, в цей час носять компресійну білизну, місяць неможна виконувати вправи на руки, а через 2-3 місяці можна займатися спортом.

Про імпланти та грудне вигодовування.

Імпланти не впливають на грудне годування. Це не впливає ні на якість, ні на кількість молока. Але після годування грудьми змінюється форма залози. Можливо, буде потрібна корекція.

Про мамопластику та рак.

Імпланти з біологічного гелю, який не викликає розвитку раку молочної залози. Цей ризик — такий самий, як і у жінок, які не робили операції. Всім слід вчасно обстежуватися.

Про міфи.

Заборона перельотів, заборона дайвінгу — це міфи. Імплант в дуже міцній оболонці. Вона витримує той тиск, який не витримує сама людина. До того ж, сучасні імпланти зроблені з гелю, який навіть при порушенні цілісності оболонки імпланта не виходить за межі імпланта.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з педіатром про грудне вигодовування та прикорм. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки.

Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button