ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Все про грудне вигодовування та його особливості: Інна Бородіна на D1

Лікар-педіатр вищої категорії, лікар сімейної медицини, медичний директор лікувально-оздоровчого центру Ala Atlantis Інна Бородіна доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA”.

Про грудне вигодовування.

Грудне вигодовування — це найцінніше, що є між матір’ю та дитиною. Важливий момент — це не лише енергетичний захист, це ще й імуномодулятор та захист від хвороб для дитини. Краще всього, в перші хвилини життя дитини прикласти її до грудей. В перші години та дні життя — слід прикладати до грудей дитину якомога частіше. Першій місяць життя це слід робити постійно.

Про втрату молока.

Якщо молока не стало, то є варіант звернутися до гінеколога, який підбере гормональну терапію. Мамі не слід перебувати у стресі, необхідно правильне харчування з великою кількістю рідини та молочних продуктів, і тоді все буде гаразд.

Про правильне годування.

Годування по годинам — стара радянська практика, з часів, коли дітей привозили до палат за графіком. Зараз практично всі діти знаходяться з мамою разом, і тут мамі всі карти до рук. Я показує практика, якщо малюк здоровий, то графік виходить на кожні три години. Тобто, через місяць мама приблизно розуміє, коли малеча захоче їсти. Переїдати дитина не буде. Але якщо мама буде використовувати груди як заспокоєння для дитини, тоді можуть порушуватися і графіки годування, і процеси травлення.

Про набір ваги.

Є стандарти набору ваги, за перші два місяці дитина має набрати 1.5 кг. Перевіряти вагу дитини варто кожен місяць. У маленької дитини грами дуже важливі.

Про воду для немовлят.

Тут треба робити знижку на індивідуальні особливості. Якщо це літні дітки, то воду їм варто давати. Загалом, дитині треба пропонувати. Відмовиться — гаразд, буде пити — добре. Грудне молоко дійсно закриває потребу у воді, але пропонувати треба.

Про раціон мам.

Дієта мамі потрібна. Бо що їсть мама — їсть через молоко дитина. І до дитини слід ставитися з повагою. Виключити слід гостре, жирне. Дієта має бути розумною.

Про вік для вигодовування.

До року дитина має навчитися жувати та сприймати тверду їжу, інакше надалі вона може мати проблеми з кишковником. Якщо дитина здорова — краще годувати її грудьми до 1 року.

Про дорослу їжу.

Якщо ми говоримо про прикорм, то з 5,5 місяців ми починаємо з овочевих пюре, далі додаємо фруктові. Далі додаємо м’ясні та можемо змінювати грудне вигодовування на каші. Для кожної дитини редис індивідуальний. Якщо дитина йде на штучному вигодовуванні, то прикорм починаємо трохи раніше, з 4,5 місяців.

Про завершення грудного вигодовування.

Якщо мова про зупинку лактації — то, як правило, вона припиняється сама, поступово з того часу, як почали вводити прикорм. Якщо цього не відбувається, то слід звернутися до гінеколога. Щодо дитини, то для неї це звичайно стрес. Буває навіть таке, що мама на кілька днів їде, щоб припинилася лактація і дитина також звикла обходитися без грудного молока.

Про правильне харчування.

Нам слід привчати дитину харчуватися за графіком. Тоді формується правильна робота кишковника. Дитину слід привчати до всіх видів продуктів, і зробити це краще до року. І це не варто робити через скандал та сльози, слід шукати підхід до дитини.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися про онкологічні захворювання молочних залоз. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки.

Бережіть себе і своє здоров’я.



Back to top button