ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Все про дитячу вакцинацію: Інна Бородіна на D1

Лікар-педіатр вищої категорії, лікар сімейної медицини, медичний директор лікувально-оздоровчого центру Ala Atlantis Інна Бородіна доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про новонароджених.

У пологовому будинку дитині мають провести всі необхідні дослідження, батьки мають розуміти, що це дуже серйозно. Також важливі дві вакцинації — Гепатит Б та туберкульоз, які також робляться у пологовому будинку. Також проводять у пологовому і аудіометрію, якщо цього не зроблено — слід обов’язково провести цю процедуру до 3х місяців. Як тільки у дитини з’являється свідоцтво про народження, варто шукати лікаря. Можна його підібрати взагалі заздалегідь. По світовим стандартам, до року дитину оглядає лише педіатр. У нас дитину оглядають всі спеціалісти — ЛОР, невролог, хірург і т.д.

Про дитячу вакцинацію.

Є 10 вакцин, які є обов’язковими. Якщо дитина здорова і нема протипоказань, ми робимо щеплення за календарем вакцинацій. Існують додаткові щеплення. Наприклад, від ротовірусу. Його варто робити до 6 місяців, тобто, поки дитина не почала звикати до “напівдорослої” їжі. Також, якщо ваша дитина до 4-5 років не хворіла на вітрянку, варто зробити щеплення, яке забезпечить стійкий імунітет. Крім цього, існує вакцина превенар, яка має увійти в державний перелік. Це щеплення для дітей, які часто хворіють. І скористатися ним можуть як діти до 14 років, так і дорослі після 50 років. Після 14 років можна робити щеплення про грипу, як раз вже починається осінній сезон, тож, ця вакцина є популярною.

Про реакції на вакцинацію.

Найкраща реакція — жодної реакції. Але може з’являтися припухлість у місці укола, може бути невелике збільшення температури. Якщо дитина маленька, до року, ми рекомендуємо давати нурофен, у більш дорослих дітей збивати температуру варто після 38 градусів, але у такої малечі вона має дуже швидкий розгін, і буквально за хвилини вирости з 38 до 40.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися про мамопластику з хірургом онкологом-мамологом. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки.

Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button