ВійнаДніпроНадзвичайні події

Від ворожих обстрілів загинули 30 мешканців Дніпропетровської області, – ДСНС

Рятувальники Дніпропетровщини розповіли про кількість загиблих у нашій області від дій агресора за п’ять місяців повномасштабного воєнного вторгнення рф в Україну.

Зокрема, з початку війни у результаті ворожих обстрілів у нашій області загинуло 30 осіб. Життя ще вісьмох людей обірвалось через необережне поводження з вибухонебезпечними предметами. Серед них одна дитина. Також один рятувальник загинув під час гасіння пожежі, яка сталася на нафтобазі у Новомосковському районі після ворожого «прильоту».

Частіше за все Дніпропетровщину обстрілюють з ракетних систем залпового вогню: «Град», «Смерч», «Ураган» та «Торнадо-С».

Після «прильотів» надзвичайники знаходять касетні елементи, які є дуже небезпечними. Багато їх розкидано у лісосмугах, на приватних ділянках і полях. Станом на 10 липня фахівці ДСНС вже знищили близько 3500 вибухівок переважно у Криворізькому районі.

«Вкрай важливо при виявленні вибухонебезпечних предметів, або схожих на них, одразу телефонувати на лінії «101» та «102». В жодному разі не можна чіпати знайдене, робити якісь маніпуляції, кидати у вогнище та забирати із собою. Особливо небезпечні касетні боєприпаси, вони бувають різні за кольором та вагою», — зауважили надзвичайники.

Й наголосили, що зазвичай детонація трапляється через 48 годин з моменту скиду снаряду, проте траплялись різні випадки «спрацювання» й через кілька місяців.Back to top button