ДніпроЗдоров'я UAКанал Д1Суспільство

Усі захворювання мають генетичну природу: Світлана Герасименко на D1

Лікар-генетик єврейського медичного центру «JMC» Світлана Герасименко доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про генетику.

Генетик займається питаннями спадкової патології, питаннями передачі спадкових захворювань. При плануванні вагітності, або під час вагітності, дуже рекомендується пройти консультацію саме у генетика, бо є ряд спадкових захворювань, які можна прогнозувати та сформувати відповідну тактику. Є захворювання, які пов’язані з генетичним фактором та можуть проявитися. Тому використавши комплекс певного лікування та профілактики, можна уникнути тих наслідків, які є вірогідними.

Про найпоширеніші генетичні захворювання.

Генетичне захворювання — це те, в якому задіяний генетичний матеріал. Найрозповсюдженіше генетичне захворювання — це синдром Дауна. В нашому регіоні це 1 випадок на 700 пологів. 80% дітей з синдромом Дауна народжують молоді дівчата, до 25 років. Це хромосомна патологія. Друге розповсюджене захворювання — це синдром Клайнфельтера. Це також генетична патологія, яка зустрічається один раз на 500 хлопчиків. Це дуже часто. В принципі, можна сказати, що всі захворювання генетичні, вони мають якусь генетичну природу, просто вони реалізуються за певних умов.

Про профілактику.

Профілактика буває різна. Якщо є спадкова патологія, то проводиться діагностика, можна здати тести під час вагітності, є інвазійна діагностика. У Європі зараз дуже розповсюджено робити геном популяції. І там дуже здивовані тим, що навіть при наявності гену, захворювання може не бути. Конкретну профілактику треба обговорювати на конкретній хворобі. І для кожного віку також існує своя профілактика.

Про спадкові захворювання та вік їх виявлення.

Вони виявляється як при народженні, так і у зрілому віці. І чим пізніше така хвороба проявиться, тим легше вона протікає.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з лікарем-гематологом. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button