ДніпроНадзвичайні події

У міськраді Дніпра наважилися демонтувати один із найбільш “радянських” пам’ятників у місті (Фото)

У міськраді Дніпра заявили про готовність демонтувати один із найбільш “радянських” пам’ятників у місті, знесення якого давно вимагають мешканці – пам’ятник комунарам. 

Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на проєкт рішення Дніпровської міської ради.  

Як зазначили депутати, рішення про довгоочікуваний демонтаж пам’ятника комунарам ухвалили відповідно до законів України про декомунізацію та деколонізацію, а також висновку Українського інституту національної пам’яті, який визнав споруду такою, що належить до символіки російської імперської політики.

Що дивно, адже в такому разі пам’ятник мали демонтувати ще роки тому.

Після знесення його зберігатимуть у КП “Зооконтроль”. Відповідальність за збереження пам’ятника несе адміністрація Амур-Нижньодніпровського району.

Нагадаємо, що цьогоріч у березні пам’ятник комунарам обмотали сіткою і зняли табличку зі згадкою про революційні події у місті Катеринослав. Тоді керівник Українського центру істоико-культурних стратегій Сергій волинець закликав владу Дніпра знести споруду до літа.

“Бо просто обмотування не має сенсу – памʼятник повинен бути прибраний”, – наголошував Волинець.

Ще раніше місцева влада заявляла, нібито на демонтаж немає грошей, та й пам’ятник не є об’єктом культурної спадщини і перебуває на балансі як комунальне майно міської територіальної громади.

Раніше ми писали про чергові гроші на благоустрій: одне з КП у Дніпрі планує витратити понад 1,3 млн гривень на видалення аварійних дерев. 

Back to top button