ГрошіДніпроНадзвичайні події

У Дніпрі затримали бізнесмена, який здавав нерухомість в оренду «пенсійному фонду лнр»

У Дніпрі правоохоронці затримали власника великого луганського підприємства, який після переїзду до міста продовжував вести бізнес у тимчасово окупованому Луганську та активно співпрацював із загарбниками.

Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на Дніпропетровську обласну прокуратуру.

Дистанційний бізнес із ворогом

За даними слідчих, фігурант є володарем компанії, яка спеціалізується на продажу та оренді комерційної і житлової нерухомості. Після подій 2014 року чоловік офіційно виїхав із Луганська та оселився у Дніпрі. Проте залишати прибутковий бізнес він не схотів і продовжив дистанційно керувати всіма процесами. Для цього він залучив довірену особу, яка залишилася на окупованій території регіону.

Згодом, аби безперешкодно працювати в окупації, комерсант погодився на повну перереєстрацію свого підприємства відповідно до чинного законодавства рф.

Мільйонні прибутки в рублях

Після легалізації фірми в правовому полі країни-агресорки, затриманий передав велике приміщення, що належало його компанії, в оренду представникам окупаційної адміністрації. Новим «орендарем» став так званий «пенсійний фонд лнр».

Співпраця з фейковою установою принесла бізнесмену солідний заробіток:

  •  щомісячна орендна плата від окупантів становила близько 300 тисяч російських рублів;
  •  загалом з початком 2024 року така діяльність збагатила чоловіка на понад 6 мільйонів російських рублів, які прямо чи опосередковано йшли на фінансування бюджету загарбників.

Арешт та підозра

Зухвалу схему заробітку на окупованих територіях припинили дніпровські правоохоронці. За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури бізнесмену офіційно повідомили про підозру у пособництві державі-агресору, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України).

Суд уже обрав затриманому запобіжний захід — наразі підозрюваний перебуває під вартою без права внесення застави. Наразі триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності і його спільників на Луганщині.

Раніше Телеканал D1 повідомляв, що на прифронтовій Дніпропетровщині мародери розграбували будинки і намагалися вивезти вкрадене на автомобілі військового.

Back to top button