Цинічний удар по рятувальниках: на Дніпропетровщині ворожі безпілотники атакували пожежне авто (ФОТО, ВІДЕО)
Ворог вкотре підло обстріляв співробітників ДСНС, які ліквідовували наслідки попередніх прильотів.
Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на ДСНС України.
У Нікополі російські окупаційні війська здійснили цілеспрямовану атаку на співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій, які виконували свої професійні обов’язки.
Полювання на пожежників
Інцидент стався безпосередньо під час ліквідації загоряння, що виникло внаслідок попередніх ворожих обстрілів міста. Коли надзвичайники приборкували вогонь, росіяни запустили у їхній бік ударні безпілотники. Загарбники двічі прицільно вдарили бойовими FPV-дронами по службовому пожежному автомобілю.
Порятунок завдяки РЕБ
Під час повітряної загрози особовий склад виявив максимальну пильність та професіоналізм. Рятувальники встигли задіяти бортові засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). Завдяки цьому вдалося порушити керування ворожими літальними апаратами та суттєво відхилити траєкторію їхнього польоту від епіцентру знаходження людей.
Внаслідок вибухів поруч із технікою сама спецмашина вогнеборців зазнала механічних пошкоджень та осколкових руйнувань. Головне, що завдяки вчасно вжитим захисним заходам, ніхто з рятувальників не постраждав.
Подібні атаки на рятувальні служби є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, проте ворог продовжує свідомо використовувати тактику «подвійних ударів» на Дніпропетровщині.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, що на Дніпропетровщині внаслідок ворожих атак поранено трьох людей (ФОТО).