Понад 1000 гектарів лісу без статусу: на Дніпропетровщині суд змусив громади розібратися із землями
Дніпропетровський окружний адміністративний суд задовольнив два позови Спеціалізованої екологічної прокуратури та визнав протиправною бездіяльність органів місцевого самоврядування.
Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на Дніпропетровську обласну прокуратуру.
Понад 1000 гектарів земель, які фактично вже стали лісом, тривалий час залишалися без належного правового захисту.

Порушення закону виявили на території однієї із сільських рад Кам’янського району та селищної ради Павлоградського району.
Рік бездіяльності та ігнорування закону
Як з’ясували прокурори, місцеві чиновники понад рік ігнорували та не розглядали офіційні подання уповноважених органів. Йшлося про 188 земельних ділянок загальною площею понад 1000 га, які заросли деревами та мали отримати офіційний статус самозалісених земель.
Через затягування процесу з боку місцевої влади ці лісові масиви залишалися юридично незахищеними, що заважало державі належним чином охороняти та відтворювати природне багатство регіону.
Що вирішив суд
Розглянувши матеріали екологічної прокуратури, суд встановив факт незаконної бездіяльності громад та повністю задовольнив позовні вимоги.
Наразі рішеннями суду органи місцевого самоврядування зобов’язали винести це питання на розгляд пленарних засідань найближчих сесій. Депутати та чиновники на місцях тепер змушені у визначеному законодавством порядку офіційно віднести зазначені гектари до самозалісених територій.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, що на Дніпропетровщині реєстраторка за підробленими документами переписала на бізнесменів понад 1000 га комунальної землі.