ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Ожиріння дітей — пандемія XXI століття: Анна Нікуліна на D1

Кандидат медичних наук, доцент, дитячий ендокринолог-генетик вищої категорії єврейського медичного центру JMC Анна Нікуліна доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про дитячу ендокринну патологію.

Задача дитячого ендокринолога — це завчасне попередження захворювань органів внутрішньої секреції. Фізіологічний стан — це та золота середина, коли кількість продукуємих гормонів є оптимальною для роботи нашого організму. І патологічним є як підвищення, так і зниження секреції цих гормонів. Направити дитину до ендокринолога може будь-який лікар або вузький спеціаліст. Показання до направлення можуть визначити і батьки, якщо вони бачать порушення зросту, статевого дозрівання, стомлюваність або порушення менструального циклу у дівчаток.

Про симптоми.

Тривожними є ті, які проявляються перш за все: спрага, поява енурезу, пітливість, ламкість волосся та нігтів, проблеми з емоційним станом дитини.

Про попередження самовроджених захворювань.

Існує неотанальний скринінг новонароджених, на 3-5 день життя у дитини береться кров та проводиться дослідження маркерів. І лікарі можуть мати інформацію щодо подальшого лікування дитини. У клініці JMC арсенал методів лікування відповідає всім європейським стандартам. Маленький пацієнт може отримати весь спектр обстеження в умовах клініки. Також ми можемо провести найсучасніші методи молекулярно-біологічного обстеження майже 20 тисяч генів. Повне геномне секвенування.

Про біологічний вік дитини.

Біологічний вік дитини — це справжній вік, який відображає відповідність фізіологічним станам. Це той маркер, який каже, що дитина розвивається відповідно вікових стандартам та нормам. Бувають випадки, коли біологічний вік не відповідає паспортному. Це відбувається при низькорослості, затримці статевого дозрівання. У дітей може бути і зворотня сторона, коли біологічний вік перевищує паспортний, в такому разі це підвищений фізичний розвиток та передчасне статеве дозрівання.

Про цукровий діабет.

Це найактуальніша проблема. Нажаль, 95% дітей з ЦД, це діти з аутоімунним враженням підшлункової залози. Виникають симптоми цукрового діабету 1 типу. Інші 5% — це діти підліткового віку і тут має значення переїдання. В. Україні на ЦБ хворіє 10 тисяч дітей. Сучасна медицина має арсенал лікування для ЦБ, в першу чергу — це препарати інсуліну.

Про ожиріння у дітей.

Це пандемія 21 сторіччя. Україна серед європейських країн займає 1 місце в світі серед дітей, що мають надлишкову вагу. Кожна 5 дитина стикається з цією проблемою. Призводять до цього як зовнішні, так і генетичні фактори. Тому профілактика ожиріння починається з батьків дитини. Ми можемо підрахувати індекс маси тіла, та порівнювати його ми будемо згідно європейським стандартам та стандартам, що рекомендуються ВООЗ. Боротися з зайвою вагою у дитини треба розриваючи тригерні механізми, які їх спричиняють. Треба організувати режим харчування та дня, профвдактувати шкідливі звички, наприклад, їжу за телевізором. Дитина не має їсти похапцем, звертати увагу на порцію. І головне — відсутність сніданку збільшує ризик ожиріння на 30%.

Про нестачу ваги.

Сучасна індустрія моди не є прихильником бодіпозитиву. І дівчата-підлітки досить старанно слідкують за тенденціями, тож у них є порушення харчової поведінки, а подекуди й анорексія. Кожні 62 хвилини в світі помирає людина від порушення харчової поведінки. Ця проблема потребує роботи мультидисциплінарної команди. Це психологічна проблема, яку ми можемо подолати разом.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та Youtube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з лікарем-ендокринологом, що спеціалізується на дорослих пацієнтах. Тож питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button