ДніпроЗдоров'я UAКанал Д1Суспільство

Надія Балабас: “Своєчасна діагностика рятує зір”

Лікар-офтальмолог єврейського медичного центру JMC Надія Балабас доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” та розповіла про “вік” проблем із зором, про профілактику та лікування розповсюджених захворювань очей та відповіла на питання глядачів.

Про найпоширеніші захворювання очей.

Більш розповсюджена короткозорість. Це прогресуюча хвороба і найчастіше вона трапляється у дітей. Мруження, непосидючість, розосередження уваги, відсутність фокусу, поганий почерк — все це скарги, які мають уважно оцінюватися батьками.

Про методи обстеження та лікування у клініці JMC.

Наша клініка направлена на діагностично-профілактичні заходи. Дуже зручно, що тут офтальмологи співпрацюють з іншими вузькоспеціалізованими спеціалістами. Бо проявлення захворюваності очей може бути виявлене не лише у офтальмолога. Ми можемо одночасно давати консультації пацієнтам стосовно походження певних видів захворювання, що ведуть до пониження зору.

Про мікрохірургію.

Є у нас і амбулаторне направлення, ми можемо проводити і мінімальні хірургічні маніпуляції.

Про вік захворювання очей.

Захворювання очей може бути спадковим від батьків. Батьки можуть давати схильність, але умови які можуть сприяти неправильному анатомічному зросту, можуть сприяти прогресії короткозорості. Головне короткозорість вчасно виявити. Коли ми стикаємося з виявленням — ми даємо рекомендації та пропод’нузмо різновиди корекції. Це може бути й окуляри, й м’які чи жорсткі контактні лінзи.

Про симптоми у дітей.

Це перш за все “я не бачу” від дитини. І це вже йде зниження зору. Тому щорічно слід проходити профілактику.

Про профілактику для дітей та про гаджети.

Для дитячого організму необхідний режим. Перш за все — не довго, не близько, не дрібно. Не можливо прибрати повністю гаджети, але необхідно робити перерви.

Про лінзи для дітей.

Є діагнози, коли дітям можуть ставити лінзи. Інколи — з одного року. Ми маємо врятував гостроту зору, і чим раніше це робити, тим кращий результат, аби не запустити хворобу. Є нічні жорсткі лінзи, в яких пацієнт спить.

Про лікування короткозорості без лазерної корекції.

Обійтися без операції — неможливо. Можно виконувати корекцію за допомогою окулярів, але лікування — лише за допомогою операції.

Про лазерну корекцію.

Це швидке повернення зору, за 15 хвилин. Точніше, підготовка йде хвилин 15, а сама корекція — секунди. Відновлення пацієнта відбувається протягом тижня, треба лише капати краплі. Дозволена лазерна корекція з 18 років. Це косметична операція.

Увага: ми запускаємо нову рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з лікарем-урологом. Тож питайте все, що вам цікаво у коментарях на Youtube та Facebook, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

 

 Back to top button