Суспільство

На Дніпропетровщині побачили богомола, який змінив колір, щоб заховатися від ворогів (Фото)

На Дніпропетровщині сфотографували самицю богомола, яка змінила колір забарвлення із зеленого на жовтий, аби заховатися від ворогів. 

Фото самки богомола поділилася пані Ірина Лебедєва у Facebook-спільноті “Комахи України”, передає Телеканал D1.

Самицю богомола пані Ірина побачила у себе в саду. Комаха явно зраділа тому, що її помітила людина, і почала позувати.

Показавши світлини у мережі, жінка поцікавилася, чому ця самиця богомола жовто-коричневого кольору, адже вони, як правило зелені, а така їй трапилася вперше.

На це їй пояснили: справа в тому, що деякі види богомолів здатні адаптувати своє забарвлення відповідно до навколишнього середовища. Адже якщо вони зіллються з природою, ворогам буде важко відшукати їх.

Наприклад, зелені богомоли ховаються серед свіжого листя та трави. Ну а коричневі, жовті, золотаві тощо – серед сухого.

Який це буде колір – залежить від середовища, в якому богомол проходив останню стадію перед линькою.

Героїні світлин дуже личать квіти, які вона собі вподобала.

Фото 

Українців закликають не виганяти богомолів із садів і тим паче не знищувати їх. Це корисні природні хижаки, які борються зі шкідниками.

Хоча можуть полювати й на бджіл. Ех, в усьому потрібен баланс!

Раніше ми писали, що на Дніпропетровщині рідкісні комахи-шкідники знищують каштани. 

Back to top button