ВійнаДніпро

На Дніпропетровщині постраждалим від війни надають безкоштовну правову допомогу

Люди, які постраждали від війни, можуть отримати безкоштовну правову допомогу: фахівці консультують онлайн або телефоном. Працює всеукраїнська «гаряча лінія», спеціальні мобільні застосунки, телеграм-боти та інформаційні платформи. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, передає Телеканал D1.

В Україні діє Єдиний контактний номер 0 800 213 103, за яким можна звертатися по консультації юристів. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах країни – безкоштовні. Є і номер для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41. Вартість за тарифами мобільного оператора.

Працюють також спеціальні мобільні застосунки. Один з них – «Твоє право» – універсальний юридичний довідник для людей, які постраждали внаслідок війни. Там можна не лише вирішувати правові питання, а ще завантажити зразки документів та заяв. Таких, що знадобляться при зверненні до держорганів або суду.

Потерпілі від домашнього насильства та свідки воєнних злочинів можуть звертатися до юристів у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству».

Ще серед корисних електронних ресурсів є довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid».  Вона працює за принципом відомої онлайн-енциклопедії «Вікіпедія». Тут розміщена не лише довідкова інформація, а й посилання на чинне законодавство та судові рішення.

А для отримання допомоги офлайн працюють місцеві центри правової допомоги та консультаційні пункти. Їх адреси та графік роботи є на спеціальній мапі.Back to top button