ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Гепатит: типи, шляхи передач, лікування, профілактика

Лікар-інфекціоніст вищої категорії єврейського медичного центру JMC Лариса Садова доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA”.

Про найчастіші звернення до інфекціоністів.

Інфекційна патологія поділена на сезонність звернень. У весняно-літній період пацієнти найчастіше звертаються з кишковими інфекціями, з укусами комах та кліщів. Найактуальніші інфекції — парантеральні. До них відносяться вірусні гепатити.

Про види вірусних гепатитів.

Є 5 найвідоміших видів. A, B, C, delta, E. А і Е передаються фекально-оральним шляхом. Завершуються вони повним одруженням. Гепатитом А хворіють найчастіше у дитячому віці, після 35 років люди мають до нього довічний імунітет. Гепатитом Е хворіють вагітні, в Україні він не розповсюджений, в основному він розповсюджений у Середній Азії. Ще велика група — B, C, delta, вони можуть переходити у хронічні форми.

Про перевірку на гепатити.

Профілактичну перевірку слід робити раз на рік. Але якщо ми маємо ризик можливого зараження (відвідування стоматолога, внутрішньопорожнинної операції, незахищених статевий акт), тоді слід провести обстеження через 6 місяців.

Про передачу вірусних гепатитів.

Існує три шляхи передачі парантеральнього гепатиту. Перший говорити сам за себе — парантеральний, через кров та її компоненти. Фактором можє бути і не стерильний інструментарій (стоматолог, татуаж, проколювання вух), все, де може бути пошкодження шкіряних покривів — може занестися інфекційний агент. Другий шлях — статевий. Та лише якщо є контакт з кров’ю. Третій шлях — від матері до дитини при пологах. Від грудного молока вірус не передається.

Про інкубаційний період вірусного гепатиту.

Інкубаційний період при вірусному гепатиті С від двох тижнів до двох місяців, при гепатиті В — від 6 тижнів до 6 місяців. В цей період однозначно можна виявити вірус, але найчастіше все відбувається у 80% безсимптомно.

Про хронічну форму.

Це та форма, за якої вірус знаходиться 6 місяців та довше в організмі. Зараз вірусні гепатити лікуються. Тільки В і С по різному. Кожен — за своїм протоколом лікування.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з лікарем-генетиком. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button