ДніпроЗдоров'я UAКанал Д1Суспільство

Гематологія — мапа усіх захворювань: Тетяна Ніколаєнко-Камишова на D1

Професор, доктор медичних наук, лікар-гематолог вищої категорії єврейського медичного центру «JMC» Тетяна Ніколаєнко-Камишова доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про гематологію.

Гематологія — це мапа усіх захворювань. Люди, які звертаються до терапевта, обов’язково мають здавати загальний аналіз крові, і лікарі, якщо побачать якісь негаразди, тоді сімейні лікарі замислюються — чи потрібен візит до гематолога. Ми маємо знати рівень гемоглобіну та еритроцитів, бо найпоширенішою проблемою в гематології є анемічний синдром. Це дуже важливо, і при наявності слабкості, стомлюваності, випадінні волос слід виявляти рівень гемоглобіну.

Про анемію у жінок.

Саме у жінок найчастіше буває анемія. І вони не звертають на це уваги. Кажуть, що стомилися, що домашня робота їх занадто затягнула, і їм ніколи. Та коли вони йдуть в перукарню, і там не беруться їм ні стригти волосся, ні робити манікюр, тоді вже виникають питання. Косметологи кажуть — зверніться до лабораторії, здайте аналіз крові, щоб виявити причину. І ми бачимо зниження гемоглобіну. І якщо їх сімейний лікар не розуміє причину, то до справи беруться гематологи.

Про аналіз крові.

Диспансеризацію ніхто не відміняв. Раз на рік людина має здавати аналіз крові.

Про латентний залізодефіцит.

Існує латентний залізодефіцит при нормальному гемоглбині. Волосся, шкіра, нігті — завжди реагують першими на дефіцит заліза. І слід звертатися до біохіміків, щоб все точно визначити.

Про онкологічні захворювання крові.

Це дуже тяжка проблема. Їх слід визначати якомога раніше. Ці захворювання несуть із собою непояснювальне підвищення температури, геморагічні синдроми, які виникають раптово. Тоді хворі дають розгорнутий аналіз крові, і якщо там будуть з’являтися якісь невідомі клітини, які насторожать лікаря-лаборатна, то слід негайно йти до сімейного лікаря, він дасть направлення до гематолога для виключення системного захворювання крові. Якщо зробити все вчасно, то хворий має шанс на одужання.

Про профілактику захворювань крові.

Це багата білками та залізом їжа, це яйця, м’ясо, гречана каша і вітаміни. Ми маємо розуміти, шо вечерю краще віддати ворогу, а до сніданку слід ставитися дуже уважно.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з сімейним лікарем. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

 



Back to top button