ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Ендокринна система: захворювання та їх лікування

Лікар-ендокринолог вищої категорії лікувально-оздоровчого центру “Ala Atlantis” Ксенія Ейнер доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я 24/7” на D1.

Про лікарів-ендокринологів.

Лікар-ендокринолог — це лікар, який корегує порушення гормонального статусу. Якщо виникають порушення в тих чи інших ендокринних органах, що проявляється якоюсь клінікою, виявленням порушень і їх корекцією займається лікар-ендокринолог.

Про найроповсюдженіші захворювання ендокринної системи.

Це цукровий діабет другого типу. Це неінфекційна епідемія 21 сторіччя. Вона була, вона залишається. Також з кожним роком наша їжа стає техногенно обробленою. І люди своїм неправильним харчуванням та стресом запускають механізми розвитку надмірної ваги та цукрового діабету.

Про стрес.

Стрес — це відповідна реакція на той чи інший чинник. І він поділяється на гострий стрес, який приємний та корисний для здоров’я, та хронічний стрес, який приводить нас до виснаження. Стрес нам роблять гормони. Коли починається каскад виділення стресорних гормонів, вони викликають підвищення артеріального тиску, прискорення серцебиття, підвищення навантаження на серцево-судинну систему. Наступною ланкою підвищуються ті гормони, які підвищують рівень цукру у крові. Тому у пацієнтів погіршується контроль гіпертонічної хвороби, погіршується контроль цукрового діабету, якщо він був, або це привід для його дебюту, якщо його не було.

Про ризик ендокринних захворювань.

На першому місці ми маємо розглядати генетичну схильність. Тому и часто просимо пацієнтів зібрати сімейний анамнез. Також це надмірна вага та ожиріння. Жирова тканина — це і є величезна ендокринна залоза. Вона починає диктувати свої права. Є і банальні фактори ризику — надмірне вживання алкоголю, куріння, незбалансоване харчування — одні з основних.

Про симптоми.

В ендокринології специфічних симптомів не існує, хіба що ми в дзеркалі побачимо зміни у щитовидній залозі. Частіше до ендокринолога направляють інші лікарі. Та якщо роздивлятися глибше, симптомом може бути різка зміна ваги (за три місяці на 10% в більшу чи меншу сторону), симптомом може бути надмірна спрага, висипання на обличчі, надмірний ріст волосся на тілі у жінок, слабкість, порушення сну.

Про методи дослідження у клініці Ala Atlantis.

По-перше, у нас є потужна лабораторія, де ми можемо перевіряти гормони у крові та сечі. Це первинна діагностика. По-друге, це УЗД. Ми можемо отримати високоякісне ультразвукове дослідження, перевірити рівень гормонів і потім все це синтезувати, пояснити пацієнту його стан.

Про прийом йоду.

Йод обов’язково треба приймати всім в профілактичних дозах. Особливо це стосується молодого та дитячого населення. Для дорослого насення та дітей після 12 років це 150 мікрограм. Та є різні види харчування, якщо люди вживають морську рибу не рідше ніж 3-4 рази на тиждень — то вони можуть не приймати йод. Йод нізвідки не візьметься, як не з морепродуктів.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з гастроентерологом. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.

Відповіді на питання, які лікарі не встигають дати в ефірі, можна переглянути в сторіс на Instagram-сторінці клініки.

Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button