ДніпроНадзвичайні події

Держкіно ліквідовує «Довженко—Центр»: коментар агенства та Мінкульту

Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію «Довженко–Центру». У центрі кажуть, що це де–факто означає ліквідацію національного кіноархіву, передає Телеканал D1.

Що передбачає наказ: 

• Усі фільми з колекції та майно «Довженко-Центру» треба передати державній установі «Науковий центр кінематографії України», основним видом діяльності котрої «вища освіта».

• Зі структури центру має бути виокремлено державне підприємство «Українська анімаційна студія», якій передуть авторські права на українську анімацію, що зараз належать центру.

•Співробітників центру мають повідомити про можливе звільнення.

«Таким чином, відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто «сплячій» установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича в 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо», – кажуть у «Довженко–Центрі».

У наказі водночас не згадують кіноархівну та музейну колекції «Довженко–Центру».

У «Довженко–Центрі» додають, що наказ по суті розділить цілісну колекцію центру, що формувалась з 1960–х років, між різними структурами.

Рішення про реорганізацію ніяк не обгрунтовано, підкресилили в центрі.

Новина швидко набула розголосу — громадськість стала на захист «Довженко–Центру». Тож у Міністерстві культури та інформаційної політики не забарились із коментарем щодо заяви «Довженко–Центру» про реорганізацію.

«Програма будь–якої реорганізації тепер виключно прерогатива Держкіно. В рішенні Держкіно щодо Довженко–Центру мова не йде про ліквідацію, а тільки про реорганізацію», – написав Олександр Ткаченко.

Мінкульт проти ліквідації та нехтування кіноспадщиною, заявив Ткаченко.

В свою чергу, у Держкіно заявили, що не планують ліквідовувати «Довженк–Центр».

«Центр є лише зберігачем фільмофонду, а не самим Фільмофондом та архівною установою, створеною для цього», – пояснюють у Держкіно.

У заяві Держкіно вказано, що «реорганізація» дозволить «Довженко—Центру» приділити більшу увагу розвитку музейної справи й кінокультури, а також організації івентів. Усіх працівників обіцяють перевести на аналогічні посади в одну з трьох новоутворених організацій.

Повноваження щодо архівування комплектів вихідних матеріалів фільмів і фільмокопій передадуть «Науковому центру кінематографії України».

«Довженко–Центр» – найбільший кіноархів України, в якому зберігається понад 10000 найменувань (більше 60 000 одиниць) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів.Back to top button