ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Будь-яка алергічна реакція – це вже хвороба: Сергій Маргітіч на D1

Кандидат медичних наук, лікар-алерголог вищої категорії лікувально-оздоровчого центру «Ala Atlantic» Сергій Маргітіч доєднався до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про алергічні захворювання.

Вони виходять на перше місце у світі серед інших назологій. Відразу хочу порадити — якщо ви запідозрили у себе якусь алергічну патологію, звертайтеся до алерголога. Бронхіальна астма, полінози, алергічні реніти, харчова алергія, медикаментозна алергія — з усім цим слід звертатися до фахівця. Чим раніше ви звернулися до алерголога, тим точніше і раніше призначене лікування. Серед статистичних показників, дуже важливо виявити істинну чи псевдо алергічну реакцію. А зробити це може тільки алерголог.

Про своєчасне виявлення алергії.

На сьогодні люди приходять із анамнезом захворювання рік, два, три. Тобто, люди вже розбираються. Найпоширеніша патологія — поліноз. Зараз осінній сезон, коли цвітуть трави. В минулому році люди виявили ту чи іншу симптоматику. Пройшов сезон — симптоматики нема. І вони з першого разу нікуди не йдуть. А наступного року — те ж саме. І тоді вони звертаються до алерголога. І з такими людьми приємно працювати, бо вони розуміють, що в них не застуда.

Про сезонні алергічні реакції.

Найбільший період — з кінця квітня до кінця жовтня. Весна, літо, осінь. Сюди ж підпадають, особливо на осінню групу, ще й інсектна алергія, коли більше комах. Є і річна реакція алергічна — на побутовий пил. Вона проявляється хронічним алергічним ринітом, бронхіальною астмою, дерматитами. Реакцій доволі багато. І слід розуміти, що побутовий пил — це не той, який ми прибираємо, а той мікроскопічний, який у повітрі. Оком його не побачити. До речі, однією з речей, яка викликає алергічну реакцію, є пір’єва подушка, особливо ті, які використовуються десятками років. І пам’ятай, будь-яка алергічна реакція – це вже хвороба. І її слід лікувати.

Про алерген специфічну діагностику та терапію.

На сьогоднішній день ми можемо провести діагностику на всі можливі алергени. І після діагностики, яку можна робити в будь-який період року, призначається терапія. Якщо лікувати — то алергію можна вилікувати. Все залежить від вираженості тієї чи іншої реакції. Тобто, можливо навіть вилікуватися за один курс. Умова одна — людина має робити те, що прописав лікар. Можна сказати, що ми привчаємо нашу імунну систему не реагувати на певний алерген. Це — найдієвіший метод, без побічних дій. Є і молікулярне лікування. Якщо ми з методом молекулярної діагности виявляємо ту чи іншу реакцію, то призначаємо також алергени. І також результат прекрасний.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з алергологом. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.



Back to top button