ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Безпечні та небезпечні родимки, їхнє обстеження та видалення: Світлана Романець на D1

Лікар-хірург, онколог-мамолог вищої категорії лікувально-оздоровчого центру Ala Atlantis Світлана Романець доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про родимки та новоутворення на шкірі.

В кінці літа слід звертати увагу на родимки. Це доброякісні утворення шкіри, на які можуть вплинути внутрішні та зовнішні фактори. Коли вони міняють колір, розміри, стають несиметричними — слід звернутися до лікаря. На шкірі є як доброякісні, так і злоякісні новоутворення. І є такі, що називають прикордонними. Їх слід прибирати, поки вони не перетворилися на злоякісні.

Про видалення родимок.

Видаляти чи ні — приймає рішення лікар. Є такі, які не потребують видалення, вони не змінюються, можуть нести естетичну прикрасу. Та якщо родимка змінюється, якщо вона з’явилася після 40 років (всі родимки після 40 років, які новоутворюються, слід показувати лікарю). Є народна прикмета — не чіпати родимки, але вона має підгрунтя, але означає воно — не чіпай її не правильно. Тобто — з родимками слід звертатися до фахівця. Підозрілу родимку слід видаляти, але все робити за допомогою фахівця.

Про методи видалення родимок.

Бувають міні-інвазійні методи, але якщо є підозра на злоякісність, то там більш широке коло дій. Часом, навіть з наркозом та пластикою тканин. Папіломи видаляються міні-інвазійним методом. Для кожної родимки спеціалісти обере відповідний метод.

Про гістологію.

Бажано всі родимки відправляти на гістологічне дослідження, бо є прикордонні неуси, які потрібно теж видаляти та визначати. Родимка видаляється та відправляється на дослідження, фахівець дивиться її структуру та дає заключення.

Про меланому.

Меланома вважається королевою всіх злоякісних новоутворень. Вона швидко прогресує, швидко дає метастази, до неї складно підібрати лікування. Найкращий метод лікування меланоми — це вчасно та правильно її видалити. Якщо родимка з’явилася після 40 років, якщо вона збільшується, якщо має нерівний контур — звертайтеся до фахівця, щоб визначитися з її видаленням. Чим раніше людина звернеться, тим більше шансів, що все буде добре.

Увага: не забувайте про рубрику “Питання від глядача”. У коментарях до цієї програми на Facebook та YouTube ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з алергологом. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.



Back to top button