Суспільство

Аномальна спека може повернути графіки обмежень: в Україні готують енергосистему до серпневих навантажень

Вже наступного тижня на Україну очікує аномальна спека, через яку споживання електроенергії може стрімко зрости приблизно на 1 ГВт.

Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на допис віцепрем’єр-міністр — міністр енергетики України Денис Шмигаля у Facebook.

У зв’язку з цим енергосистему країни заздалегідь готують до максимальних навантажень у серпні, а для промисловості та бізнесу можуть повернути спеціальні графіки обмеження потужності.

За словами очільника відомства, прогнозоване різке підвищення температури повітря суттєво збільшить тиск на всю енергосистему держави.

«Готуємо енергосистему України до максимальних серпневих навантажень. Уже наступного тижня синоптики прогнозують аномальну спеку, яка, за нашими розрахунками, може збільшити споживання електроенергії на 1 ГВт», — підкреслив міністр.

Комплекс екстрених заходів від уряду

Щоб не допустити гострого дефіциту потужностей та збалансувати енергосистему в період пікових навантажень, профільні відомства та уряд реалізують низку важливих кроків. До цього переліку входять:

  •  Оперативне коригування графіків проведення ремонтних робіт на об’єктах генерації, першочергово — на енергоблоках вітчизняних атомних електростанцій.
  •  Підготовка рішення щодо суттєвого збільшення обсягів імпорту електричної енергії з-за кордону.
  •  Впровадження ефективних стимулів для представників бізнесу задля самостійної закупівлі імпортної електроенергії під власні виробничі потреби.
  •  Максимальне задіяння та використання всіх доступних резервних потужностей як газової, так і теплової генерації.

Застосування цих превентивних заходів дозволить профільним відомствам мінімізувати ризики для стабільного проходження періоду високих температур та забезпечити надійну роботу критичної інфраструктури країни.

Раніше Телеканал D1 повідомляв, що в Україні запрацювали євростандарти для водіїв.

Back to top button