ДніпроЗдоров'я UAСуспільство

Ala Atlantis — професійна медична допомога у Дніпрі

Генеральна директорка лікувально-оздоровчого центру “Ala Atlantis” Оксана Горячева доєдналася до спілкування у програмі “Здоров’я UA” на D1.

Про клініку “Ala Atlantis”.

Медичному центру 2 роки, ми відкрилися за два місяці до локдауну. І вирішили працювати. Відразу відпрацювали стаціонар на дому. Взяли на себе лікування та обслуговування пацієнтів на дому. У нас більше 100 врятованих життів. Щодо назви — ala — це крила. Крила Атланта. На сьогодні у нас працює близько 70 людей. 50 лікарів, інші — санітари, адміністрація. Жоден лікар, жодна медсестра, жодна санітарка не поїхала з міста з початком війни. Всі залишилися та виконують свій громадянський обов’язок.

Про паліативну допомогу.

З усього, чим ми займаємося, пріоритетним напрямком я вважаю паліативну допомогу вдома. Де отримувати допомогу обирає пацієнт. Він може обрати її вдома, у будинку для літніх людей або в хоспісі. Паліативна допомога має полегшити життя пацієнта. Її можна розділити на три етапи. Це медична допомога, це соціальний момент та психологічна і духовна допомога як пацієнту, так і колу людей, які за ним доглядають.

Про діагнози та вікові групи.

Паліативний пацієнт може бути будь-якої вікової групи. Тож у нас є всі дитячі фахівці. Всі захворювання, які призводять до інвалідізації — можуть отримувати паліативну допомогу. Хвороба Альцгеймера, розсіяний склероз, онко захворювання, деменція, наслідки ДТП, Паркінсон та ще багато діагнозів — всім потрібна якісна допомога. У нас бригада складається з усіх вузьких спеціалістів, ми розуміємо по симптоматиці, хто може бути потрібен, і направляємо до пацієнтів відповідних фахівців.

Про безкоштовну допомогу.

Паліативна допомога безкоштовна абсолютно для всіх. Якщо хворому необхідні препарати — то їх або купують рідні пацієнта, або ми звертаємося до волонтерів, а подекуди робимо все за власний рахунок. Зараз це особливо важливо. Бо багато людей, які приїхали до Дніпра з місць активних бойових дій, які покинули рідні міста та домівки та потребують негайної та якісної допомоги.

Про реабілітацію.

У нас кілька напрямків, одне з них — реабілітація. Знов таки, в даному випадку реабілітація є як на території медичного центру, і також ми виїжджаємо до пацієнтів. Виїжджає реабілітолог, масажист, ендокринолог. І це відноситься і до паліативної допомоги. Реабілітація починається з відвідування невролога, яка визначає, який обсяг допомоги потрібен. І від рекомендацій спеціаліста розписується ряд занять по реабілітації. Військові також проходять у нас реабілітацію. Ми їх обслуговуємо безкоштовно. І ми стикнулися з тим, що є ряд віддалених наслідків після травм. Тому ми розробляємо програму для військових, які отримали травми, пов’язані з контузією. Я впевнена, ця програма буде дуже ефективною. За місяць очікуйте на нові подробиці.Back to top button