ДніпроСуспільство

Зеленський відповів на петицію щодо іспиту на громадянство України

Володимир Зеленський доручив Кабміну опрацювати питання організації іспитів для набуття громадянства України. Таким чином, президент відповів на петицію, яка набрала понад 25 тисяч голосів, передає Телеканал D1.

У відповіді зазначається, що питання обов’язкового іспиту вимагатиме законодавчого врегулювання. Зеленський зауважив, що для набуття громадянства необхідно підтвердити володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування. Проте саме уряд відповідальний за проведення політики у сферах освіти, функціонування державної мови, проведення державної правової політики та регулювання міграційних процесів.

«Тому я звернувся до премʼєр-міністра України Д. Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання», — повідомив президент.

Зеленський обіцяє проінформувати автора петиції про результати розгляду.

Нагадаємо, петиція була створена 23 травня. Її ініціатор Віталій Капустян просить ввести обов’язковий іспит для отримання українського громадянства, який повинен включати тести з української мови, історії України, тест на знання Конституції. Також автор пропонує вивчення державного гімну.Back to top button