ДніпроСуспільство

Завдяки українці «Міс всесвіт» оголосив нові умови щодо сімейного статусу учасниць

У міжнародному конкурсі краси “Міс Всесвіт” вперше за 70 років змінили правила. Оргкомітет зняв обмеження щодо сімейного статусу конкурсанток. Про це йдеться на сторінці конкурсу Міс Україна Всесвіт в Instagram, передає Телеканал D1.

З самого заснування конкурсу 1952 року змагатися за титул могли лише конкурсантки, які не мали дітей і не були заміжні. Однак з 2023 року вагітні, матері, а також заміжні чи розлучені жінки зможуть брати участь у конкурсі.

Однією з тих, хто сприяв зміні дискримінаційних правил, стала 27-річна українка Вероніка Дідусенко. Дівчина перемогла у конкурсі “Міс Україна”-2018 у віці 23 роки. Однак уже за кілька днів її позбавили титулу через “неправдиву інформацію про сімейний стан”.  Журі дізналося, що учасниця була заміжня і мала сина, а це суперечило правилам конкурсу краси.

З того часу Вероніка Дідусенко присвятила себе боротьбі за права матерів. Вона запустила глобальну правозахисну ініціативу Right To Be A Mother (“Право бути мамою”). Все аби змінити правила чотирьох найбільших у світі конкурсів краси – “Міс Світу”, “Міс Всесвіт”, “Міс Земля” та “Міс Інтернешнл”.

Так, на початку серпня 2022 року Оргкомітет “Міс Всесвіт” зняв обмеження щодо сімейного статусу конкурсанток.

“Протягом 70 років позбавлення молодих матусь можливості брати участь у чотирьох головних конкурсах краси здавалося правилом, яке вже ніколи не можна було змінити. Сьогодні ми побачили, що будь-яка ціль досяжна”, – написала на своїй сторінці у Facebook Вероніка.

Активістка каже, що це історичне рішення, і вона очікує, що такі ж правила ухвалить “Міс Світу”, “Міс Земля”, “Міс Інтернешнл” та інші конкурси.Back to top button