Канал Д1Простір СвободиСуспільство

Зараз ми знаємо, що перемагаємо: Оксана Восканян на D1 

Акторка, сценаристка, авторка курсу «Основи української вимови» Оксана Восканян доєдналася до спілкування у прямому ефірі на D1, присвяченому роковинам війни.

24 лютого було шоковим. Моя реакція була “завмри”. Я зібралася і чекала. Але я не панікувала. Я вірила, що це закінчиться найближчим часом. Дуже вірила, що ми вистоїмо. І ми вистояли. Але, звісно, не думала, що це буде настільки довго. І ось вже рік, як ми боремося. Але якщо порівняти ці два дні, сьогодні і рік тому, це, звісно, зовсім різні дні, різні відчуття. Тоді ми не знали, що нас чекає і не розуміли, що буде. А зараз ми знаємо, що ми перемагаємо. А те, що ми за цей рік дізналися про себе — дорогого вартує. А те, що за цей рік світ дізнався про нас, дає нам допомогу і віру в те, що після перемоги наша країна буде процвітати. Тому, боремося. Дорогою ціною, але ми мусимо. У нас нема іншого виходу.

Це зовсім інша Україна і зовсім інший творчий простір всюди. І в театрі, і в кіно, і на благодійних заходах. Це дуже тішить, це дає віру, що це буде однією зі складових нашого розвитку і нашої самоідентифікації.

До повномаштабного вторгнення російських акторів було дуже багато. І все, досить. Живіть собі на росії і робіть там, що бажаєте. І зараз пильно стежать за тим, щоб не було жодної лазівки, щоб оце російське до нас заходило хоч якось.

«Основи української вимови» — це мій курс, в якому я зосередилися саме на вимові. Я усвідомила, що люди не розуміють саме обосливості нашої вимови. Є певні чинники, чому ми говоримо так, а не інакше. І люди вчать, переходять на нові курси. Запит є, і я дуже цьому тішуся. Цей курс для того, щоб люди полюбили свою мову, зрозуміли, яка вона класна та унікальна. Це моя місія.Back to top button