ВійнаДніпро

Запорізька АЕС повністю знеструмлена через обстріли окупантів

Внаслідок ворожих обстрілів 2 листопада пошкоджені дві останні високовольтні лінії зв’язку Запорізької атомної електростанції з українською енергосистемою. О 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. Включились всі 20 дизель-генераторів. Про це повідомила пресслужба «Енергоатому», передає Телеканал D1.

Зазначається, що наразі схема живлення власних потреб ЗАЕС оптимізована, залишено в роботі 9 дизель-генераторів. Енергоблоки 5 та 6 переводять у холодний стан.

Пального для роботи дизель-генераторів у режимі повного знеструмлення ЗАЕС залишається на 15 діб.

Через окупацію станції та втручання представників «росатому» в її роботу можливості української сторони щодо підтримання ЗАЕС у безпековому режимі значно обмежені.

«Вчергове звертаємося до міжнародної спільноти з закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу», — наголосили в «Енергоатомі».

Також у компанії зазначають, що вчорашні обстріли та пошкодження двох останніх високовольтних ліній звʼязку Запорізької АЕС з енергосистемою України є черговою спробою окупантів перепідʼєднати атомну станцію до російської енергосистеми.

«Найближчим часом вони намагатимуться відремонтувати та підключити лінії зв’язку ЗАЕС у напрямку тимчасово окупованих Криму та Донбасу», — додали в «Енергоатомі».Back to top button