ДнепрОбщество

За травень знешкодили під сотню боєприпасів: на Дніпропетровщині працюють піротехніки

За три дні травня піротехніки виявили та знищили майже 100 вибухонебезпечних предметів в Дніпропетровському регіоні. Здебільшого це були касетні боєприпаси до ракетних систем «Торнадо», «Ураган», «Смерч». Їх знешкодили у Криворізькому та Синельниківському районах. Про це на брифінгу повідомив начальник сектору гуманітарного розмінування Головного управління ДСНС України в області Андрій Моторя.

«Щодня виїжджаємо на розмінування. Найчастіше – до прифронтових територій. Найбільше вибухонебезпечних предметів знешкодили у Зеленодольській, Апостолівській, Великомихайлівській, Межівській громадах», – розповів Андрій Моторя.

Він додав, що є і нещасні випадки. Через необережне поводження з боєприпасами загинули 5 мешканців області. Касети детонують від найменшого дотику. Їх у жодному разі не можна брати у руки, переносити, кидати у воду чи багаття. Якщо знайшли підозрілий предмет, слід терміново повідомити телефонами 101 або 102.

Загалом із початку війни фахівці ДСНС та поліції знищили на Дніпропетровщині майже 2 тис вибухонебезпечних предметів.Back to top button