ДніпроСуспільство

За час війни на Дніпропетровщині працевлаштували майже 20 тисяч людей

За 7 місяців війни у Дніпропетровській області влаштували на роботу 19,6 тисяч людей. Серед них й переселенці. Так 200 безробітних зі статусом ВПО змінили професію. А ще 20-м погодили видачу мікрогрантів на відкриття власної справи. Про це під час брифінгу розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Селякова, передає Телеканал D1.

За час війни до служби зайнятості області звернулося майже 6 тисяч переселенців. Всі вони були у пошуку роботи.

«Нерідко переселенці мали нерозірвані трудові договори. Та в умовах війни питання вирішується в односторонньому порядку. Для цього потрібна заява на ім’я роботодавця. Її людина передає до центру зайнятості. Далі справа за фахівцями служби», – пояснила Наталія Селякова.

Знайшли своє робоче місце вже понад 1,5 тисячі переселенців. Найбільше людей пішло у торгівлю та промисловість. Влаштовувалися і у медзаклади регіону та транспортну сферу.

«Більшість з тих, хто ще залишається на обліку, – службовці у минулому. Вони обіймали керівні посади, були менеджерами, інженерами та економістами. Таких 68%. Є серед шукачів роботи зі статусом ВПО й гірники, водії, зварники та продавці. Ще 11% не мають професії», – зазначила  заступниця директора обласного центру зайнятості. 

Вона додала, що двісті переселенців наважилися на зміну професії. А саме перевчилися у Центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

І ще двадцятьом переселенцям погодили мікрогранти. Вони прописали бізнес плани та долучилися до державної програми «єРобота» через Дію. Таким чином можна отримати від 50 до 250 тисяч грн.Back to top button