ДніпроСуспільство
З прифронтового району Дніпропетровщини вивезли ще 5 половецьких баб (Фото)
Військові евакуювали 5 кам’яних стел із Васильківки Синельниківського району.
Про це повідомляє Телеканал D1 з посиланням на 25-ту окрему повітрянодесантну Січеславську бригаду.
5 кам’яних стел привезені до Дніпра на тимчасове збереження. Після війни вони будуть повернуті на своє місце.
Чотири скульптури належать до половецького часу 11-13 століть, ще одна, за попередніми оцінками, значно давніша, може походити з епохи енеоліту.

Такі стели встановлювали на курганах. Це – символ українського степу.
До евакуаційної операції був також залучений Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, що у мережі поділилися історією однієї з перших «сталінок» Дніпра.