ДніпроСуспільство

З портів Одеси вирушив перший караван суден із зерном

На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET, які 4 серпня вранці вирушили з одеських портів, 57 тисяч тонн української кукурудзи. Вантаж направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії. Про це написав міністр інфраструктури Олександр Кубраков у себе на Facebook.

«Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку. Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний», — поділився планами міністр інфраструктури України.

Олександр Кубраков впевнений, що саме такі кроки потрібні не тільки українській економіці, але й світовій. Тож чим швидше Україна зможе вивезти 20 мільйонів тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація в цілому в світі.Back to top button