ВійнаДніпроПолітика

ЄС побудує бункер для проведення секретних переговорів

Євросоюз планує у Брюсселі побудувати бункер, де відбуватимуться секретні переговори. Про це повідомляє EUobserver.

Таке рішення ухвалили на тлі російського вторгнення до України та викриття низки агентів кремля по Європі. Зазначається, що нещодавно Бельгія вислала двох російських шпигунів, які спеціалізувалися на перехопленні сигналів.

За проєктом у бункері зможуть розміститися близько 100 осіб. Серед яких до 34 керівників та стільки ж їхніх протоколістів, а також протокольний, технічний та обслуговуючий персонали. Відомо, що вартість проєкту — 8 мільйонів євро.

Наразі у бункері не буде Інтернету. Проте його буде оснащено внутрішньою технологією конференц-зв’язку з великим екраном і мікрофонами, підключеними до однаково безпечних кабін для 30 перекладачів. І зала засідань, і кабіни будуть поміщені в сертифікований НАТО ізоляційний каркас, щоб «зменшити ризик експлуатації компрометуючих випромінювань».
Учасників секретних перемовин зобов’яжуть залишати гаджети в звуконепроникних шафках за межами бункера.

Згідно з вже існуючим планом проєкту, приміщення планують побудувати до 2024 року в комплексі Ради ЄС в Брюсселі, де вже проходять саміти. Однак остаточно з місцем його розташування ще не визначилися.Back to top button