ДніпроСуспільство

Я вважаю мовне питання архіважливим: Анна Кошмал на D1

Акторка театру та кіно Анна Кошмал доєдналася до спілкування у прямому ефірі на D1.

Про 24 лютого та перші дні війни.

Як і всі ми не хотіли вірити. Але це сталося. Дуже швидко зібралися та виїхали на Західну Україну. Сам день 24-го лютого пройшов так, що майже нічого й не запам’яталося. І це не у одних нас, наші друзі також казали, що багато чого просто не пам’ятають.

Про підписників з росії.

Частина моєї аудиторії в інстаграмі була російської. І був хейт. Але мене це не зачіпало. Я просто блокувала таких людей.

Про українських зірок на території росії.

Ми всі ходимо під одним небо, і кожен живе по совісті. І кожен, що посіє, те й пожне.

Про акторський благодійний аукціон та власний лот.

Я довго думала, що обрати. Ми виставляємо на лоти не зовсім матеріальні речі, а частину того, що ми собою представляємо. І під час війни, у Львові, ми сім’єю пішли гончарити. Вперше у житті. І це були неймовірні 3-4 години магії. І ми зробили горнятко, розмалювали його, написали на ньому “Львів, 07.04.22”. І це горнятко дуже особливе для мене. Для мене це уособлення краси серед хаосу. Я вирішила відірвати його від серця і подарувати людині, яка захоче допомогти нам назбирати кошти на 5 карет швидкої допомоги.

Про мовне питання.

Я вважаю мовне питання архіважливим. Тому що ми зараз проходимо ідентифікацію, і дуже важливо зрозуміти, що мова — це наша зброя. Дуже багато моїх друзів перейшли на українську. Ми навіть не домовлялися, просто почали. Так, є люди, яким важко перелаштуватися, їм потрібний час, але все це питання бажання. Якщо ми будемо подавати приклад і лагідно спонукати — дуже скоро наше суспільство на 80% заговорить українською. Будь-яка мета потребує зусиль. Треба займатися, мені завжди допомагало перелаштуватися читання. Поповнюється і словарний запас і становиться набагато легше. І слід не боятися спілкуватися. Треба пробувати і все обов’язково вийде.Back to top button