ВійнаДніпроНадзвичайні події

Вирок у справі MH17: Гіркіна, Дубінського і Харченка засудили до довічного ув‘язнення

Леонід Харченко, Сергій Дубинський та Ігор Гіркін-Стрєлков були заочно засуджені до довічного ув‘язнення у справі про катастрофу малайзійського Boeing. Про це стало відомо під час трансляції суду 17 листопада, передає Телеканал D1.

У суді Гааги завершилося засідання, де оголосили заочний вирок чотирьом обвинуваченим у причетності до збиття літака Boeing рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014. Тоді загинули 298 людей — всі пасажири та екіпаж.

Окрім цього, троє засуджених мають виплатити €16 мільйонів рідним загиблих.

Четвертого обвинуваченого – Олега Пулатова – суд виправдав. Гіркін і Дубинський – громадяни Росії, Харченко – українець. Пулатов – росіянин.

Суд визнав, що обвинувачені винні у доставці ЗРК «Бук» з росії, збитті з нього літака і вбивстві 298 людей, які були на борту. При цьому встановлено, що «Бук» призначався для збиття військових літаків і гелікоптерів і Гіркін не знав, що збили цивільний.

Під час зачитування вироку, яке тривало близько 1,5 години, суддя зауважив, зокрема,що саме росія контролювала сили бойовиків на сході України під час збиття літака рейсу МН17.Back to top button