ДнепрОбщество

«Всім треба побачити, що це за народ такий, який стоїть до кінця»

В ефірі програми «Простір свободи на D1» актори Національного театру ім Івана Франка, народний артист України Олександр Форманчук та заслужена артистка України Ксенія Баша розповіли про акторські будні, сьогодення в Києві та поділилися баченням майбутнього української культури.

Про сьогодення.

Ми в очікуванні перемоги, з вірою у серці до наших потужних збройних сил. Ще у нас розпочалися робочі моменти, треба підіймати економіку, будемо це робити.

Про атмосферу в Києві.

Наша столиця оживає. Ми бачимо, як з’являються люди, всі в очікуванні свята, такий піднесений дух. У нас є пасочки, які ми будемо розвозити і теробороні, і людям, аби підтримувати добрий настрій світлого свята.

Про акторські будні.

Крім роботи ми лишаємося активними, як волонтери, багато наших колег знаходяться в теробороні, дехто в збройних силах. Ми в активній фазі. Говоримо про успіхи наших хлопців, радість велика, коли падає ворожий літак, ми від цього тішимося і радіємо. Всі дуже слідкують за новинами.

Про українську культуру.

У нас дуже потужні актори, режисери. Сподіваємося, що після війни буде більше свідомості і більше потреби до української мови, української культури. У нас зараз є можливість показати нашу країну зсередини. І всім треба побачити, що це за народ такий, який стоїть до кінця. І треба все це через мистецтво видавати. Україна має друге місце в світі по кількості народних пісень, і в них сакральні тексти. Нажаль, ми лише зараз почали з ними знайомитися. Радянський союз прагнув знищувати нашу культуру, а на перше місце виставляв московію. Все це має припинитися, і воно вже припинилося.



Back to top button