ДніпроСуспільство

Всі ми зараз працюємо заради спільної перемоги. До Дня журналіста України

Професія журналіста зараз як ніколи актуальна. Кожна людина, прокидаючись вранці, дивиться стрічку новин, вмикає телевізор — і все це має хтось забезпечувати. Якісний та об’єктивний інформаційний продукт має бути у кожної людини, і забезпечують цей продукт саме журналісти. Вітаємо всіх, хто працює журналістом та з журналістами. Хто добуває інформацію та доносе її до людей.

В ефірі «Простору свободи» на D1 заслужений журналіст України Микола Павленко поспілкувався з головою Дніпропетровської обласної організації НМЖУ Олексієм Ковальчуком про інформаційну українську армію, спілку журналістів та про те, якою стала робота ЗМІ під час війни.

Наша обласна організація налічує понад 1100 членів спілки журналістів. Це й ті, хто нині працює, й ті, хто вже на пенсії, але від цього вони не перестають бути журналістами. Події, які нажаль ми переживаємо зараз, дуже вплинули і на роботу журналістів, і на роботу спілки, і взагалі на роботу всіх ЗМІ. Війна приносить горе, смерть, кризу. І все це впливає і на роботу журналістів, і на засоби масової інформації, в яких вони працюють.

Немало друкованих газет припинили виходити в нашій області. Близько 15. Вони або опинилися на лінії зіткнення, як «Апостолівські новини», «Васильківський вісник». Зіграла роль й економіка. Не стало реклами та бізнес активності. А коли немає замовника — немає й продукту. Деякі редакції все ж таки знаходять можливість виходити та доносити людям інформацію, бо вона потрібна їм як ніколи.

Багато представників нашої професії виїхали в безпечне в міста, але вони не покидають роботу — працюють на місцях.

24 лютого була призначена обласна звітна виборча конференція, згідно статуту. Довелося знімати людей з автобусів, бо вона відтермінувалася. Відтермінувався і національний з’їзд спілки журналістів. Спочатку переможемо, потім вже будемо обиратися.

Справжній журналіст, на мою думку, це не про гроші. Це й хобі, й покликання. Там де гроші — це вже піарщік, райтер, але не журналіст. Звісно, багато людей зараз взяли паузу, залишили роботу по об’єктивним причинам. І у нас в редакції довелося трошки скоротити людей. Це економіка, проти її законів не попреш. Але ті, хто залишився в професії — справжні фанати своєї справи. Вони будуть працювати, не дивлячись ні на що.

Хочеться відмітити працівників. Віктор Ожогін — телеканал D1 — зараз захищає Батьківщину на передовій. Йому за 60, але він брав участь у захисті України з 2014 року. І його підхід — це людина, яка живе не за гроші, а яка живе за покликанням. Дай Бог здоров’я йому та його колегам.

Наші колеги, члени спілки, Євген Романов, прес-офіцер, служе в лавах ЗСУ. Олександр Шульга пішов добровольцем в ЗСУ. Артем Дубина — який був на Азовсталі. Оператори Гарі Вагнер та Олег Федоров теж захищають нашу Україну. І багато інших прикладів, коли наші колеги не стоять осторонь.

Всі ми зараз, як гвинтики однієї системи, працюємо заради спільної перемоги.Back to top button