ДніпроКанал Д1СуспільствоЧас блогера

Все про збереження здорового та гарного волосся: Мирослава Новосільська на D1

Кандидат медичних наук, лікар дерматолог-трихолог, трансплантолог волосся Мирослава Новосільська доєдналася до спілкування у програмі ЧАС БЛОГЕРА на D1.

Про алопецію.

Алопеція — це загальне поняття випадіння волосся. Але вони є різні. Є вогнищева, дуже часто розпочинається в дитинстві, розміром з копієчку. Дехто думає, що це лишай. Але бувають випадки, що така вогнищева алопеція проявляється через онкозахворювання. Тому, не варто з тим жартувати, краще відразу звернутися до лікаря. Загалом, якщо не лікувати таке вогнище, воно з одного може перетворитися на кілька, вони можуть зарости і з часом від стресу проявлятися, або можуть перерости в тотальну алопецію, на всю поверхність голови. І такі люди дуже важко відновлюються. Але відновлюються, тому, не слід опускати руки. Єдине, що я можу сказати, не варто використовувати радикальні методи, такі як гормональна терапія. Я проти будь якого насильного гормонального лікування, коли можна відкоригувати стан організму і змусити його працювати на людину. 

Про відновлення волосся. 

В середньому, за 2-3 місяці, якщо немає дефіцитів, можна впоратися. Дуже часто люди звертаються з випадінням волосся, але потім, після повної діагностики, виявляється, що там багато складових в інших органах. І тоді доводиться працювати як терапевт, підтягувати всі показники, і вже потім працювати з волоссям. На фоні повного здоров’я не може бути випадіння волосся. Завжди треба знаходити причину. Для мене важливі аналізи. 

Про догляд. 

Правильний догляд та правильне харчування зменшують втрату волосся. Це як чистити зуби. Те ж саме зі шкірою голови. Якщо її правильно мити, правильно доглядати, все буде в нормі. Деякі люди часто не використовують засоби, які їй підходять. Часто один шампунь використовує вся родина. Дуже часто чоловіки пробують все, що дружина має у ванній. Треба правильно підбирати особистий догляд за волоссям. 

Про випадіння волосся при ковіді та при стресі. 

При ковіді волосся починає випадати на десь другий-третій місяць, і випадає до певної межі. А зараз, при повномаштабному вторгненні, люди втрачають волосся протягом 9 місяців, не було такого, що почалася війна, ми всі стресанули, втратили волосся, потім взяли себе в руки, і волосся відновилося. Є така річ, що наш стрес проявляється кожного разу, коли летить ракета, коли червона карта повітряних тривог. Це постійне нервове виснаження, постійне випадіння волосся.

Про збереження волосся. 

Це не мій рецепт, як лікаря, це порада з досвіду: посміхайтеся. Як би не було боляче, посміхайтеся. Українці жартують. Дуже багато жартів з іронії. Звісно, кожен жарт з долею правди, але так люди намагаються себе заспокоїти. З кожної проблеми ми знаходимо плюс. І це супер, це більше допоможе, ніж ліки. Друге: якщо стресуєте, не допускайте до стресу своїх дітей. Якщо є можливість, зробіть так, щоб діти не вникали до кінця в ситуацію. У дорослих організм сильніший, а дитячий стрес буде відгукуватися. Також, не хворійте, не переохолоджуйтеся. І все. Іншої профілактики в стані війни для волосся немає. Якщо бачите, що волосся сильно випадає — звертайтеся до лікаря. 

Про випадіння волосся у чоловіків. 

Відновлювати волосся можна по різному. Від медикаментозного лікування до апаратного. Якщо після апаратних форм стимуляції волосся буде мало, доступна трансплантація. Це проста і швидка процедура. І чоловіки — найкращі пацієнти. Вони не заповнюються, не переносять прийоми. Якщо вони вирішили взятися за себе — вони доведуть справу до кінця.Back to top button