ДніпроСуспільство

Вроджені вади серця, міфи про «овальне вікно» та важливість профілактики: Оксана Титаренко на D1

Дитячий лікар-кардіоревматолог вищої категорії єврейського медичного центру JMC Оксана Титаренко доєдналася до спілкування у програмі «Здоров’я UA» та розповіла про спеціальність кардіоревматолога, про причини захворювань у дітей, про важливі симптоми серцево-судинної системи та про методи діагностики та лікування у клініці JMC.

Про кардіоревматолога.

Дитячий кардіоревматолог — це спеціальність, яка поєднує ревматологію та кардіологію. З 2019 року ці спеціальності були роз’єднані, бо в сучасних реаліях змінилася спеціалізація для ревматолога і для кардіолога. Тому я працюю більше як кардіолог, ревматологією не займаюся, але в нашому медичному центрі є дуже гарний лікар, яка займається ревматологією.

Про те, з чим і навіщо вести дитину до кардіолога.

Діти, як правило, ніколи не скаржаться, і тут важлива увага мами та увага педіатра. Бо педіатр може побачити задишку, шум, а мама — що дитина погано їсть, має втомлюванність при фізичному навантаженні, і це є приводом, щоб дитина потрапила на прийом до кардіолога.

Про основні причини серцево-судинних захворювань у дітей.

У малих дітей — це вроджені вади серця, з якими діти народжуються. У більш старших дітей — це порушення ритму, це міокардити та запальні захворювання серця. Це те, що потребує лікування у кардіолога.

Про вплив стресу на серцево-судинну систему дітей.

Діти не живуть окремо, і вони також чують сирени. Також ми працюємо з дітьми, які виїхали з територій бойових дій. Як правило, це панічні напади та розлади вегетативної регуляції, які виникають на фоні важкого стресу.

Про симптоми, які вимагають негайного звернення до кардіолога.

Якщо вона синіє, коли плаче, якщо має мало сечі — терміново треба бігти, це те, що стосується малих дітей. Про більш дорослих дітей — це задишка, це відчуття нападів прискореного, неритмичного серцебиття.

Про діагностику, яку можна у дитячому віці.

Весь спектр, який проводять дорослим, ми можемо робити і дітям. Інколи буває досить ехкардіографічного дослідження, щоб зрозуміти первинну причину та об’єм проблеми.

Про можливості клініки JMC у діагностиці та лікуванні серцево-судинних захворювань у дітей.

Є всі методи, які потрібні дитячому кардіологу. Ми можемо проводити всі необхідні дослідження, тож діти отримають повну кваліфіковану допомогу та правильний діагноз. В один візит у більшості випадків можна поставити діагноз.

Про ваду серця та його виявлення у період вагітності.

Дитина може пренатально отримати діагноз вродженої вади. Якщо вада серця має поганий прогноз по хірургії, то мамі можуть рекомендувати покривати вагітність, але є багато вад серця, які дуже добре оперуються, і тому варто мамі знати, що їй робити, куди їхати, до кого звертатися, коли дитина народиться. Кардіохірургія добре допомагає дітям, і велике значення має час, бо є вади серця, які слід прооперувати у першу-другу-третю добу після народження, тож слід народжувати поблизу кардіологічного центру. Кожна вада має свої строки. І більшість вад оперуються.

Про «відкрите овальне вікно».

Всі дуже хвилюються, коли чують про овальне вікно, але овальний отвір — це дуже важлива структура у серці плоду, яка дає можливість шунтування крові в обхід малого кола кровообігу, який у плода не функціонує. І якщо у плода той овальний отвір закривається, то йому може бути зле. Коли дитина народжується, той отвір є у всіх дітей в періоді новонародженності, він так скоро не закривається. І іноді вони дуже широкі. Але вони дітям не шкодять. Їх можна поспостерігати, але у більшості дітей вони закриваються, у деяких до року, у деяких — до трьох років.

Про профілактику.

Це здоровий спосіб життя. Якщо дитина народилася здоровою, якщо вона хоче це здоров’я зберегти — слід дотримуватися здорового способу життя.

Увага: не забувайте про рубрику «Питання від глядача». У коментарях до цієї програми на YouTube та Faceboоk ви можете звернутися до гостя нашого наступного ефіру. Рівно за тиждень ми будемо спілкуватися з інфекціоністом. Тож, питайте все, що вам цікаво, і вже за тиждень ваші питання потраплять до спеціаліста. Бережіть себе і своє здоров’я.Back to top button