ДніпроСуспільство

Вперше в Україні: юнаку з Дніпропетровщини пересадили кістковий мозок від неродинного донора

У київській лікарні «Охматдит» пересадили кістковий мозок від неродинного донора. Вперше донора знайшли всередині України. Операцію провели 18-річному Олегу з Дніпропетровщини.

Про це повідомили у МОЗ, передає Телеканал D1.

Минулого літа у юнака погіршилось самопочуття. Спочатку батьки подумали, що у хлопця звичайний тепловий удар, однак після аналізів в Олега діагностували апластичну анемію у важкій формі – стан при якому кістковий мозок людини перестає виробляти достатню кількість клітин крові.
Олега почали готувати до трансплантації, але повномасштабна війна створила додаткові труднощі. Раніше донорів знаходили по всьому світу, а стовбурові клітини доставляли до України літак.

Проте після 24 лютого 2022 клітини спершу доставляють до Польщі, потім кур’єр проходить із ними контроль та везе їх наземним транспортом до Києва. Однак важливо, щоб від забору клітин до трансплантації має минути не більш ніж 72 години.

Врятувати життя Олега вдалося завдяки його генетичному близнюку з реєстру донорів кісткового мозку. Це вперше в Україні трансплантували кістковий мозок від неродинного донора, якого знайшли в Україні. Хлопця виписали з лікарні 11 травня.Back to top button