ДнепрОбщество

Вперше в Україні: у Дніпрі виготовляють терапевтичні іграшки «Хібукі»

«Хібукі» або собака-обіймака. Так звуть іграшкового собачку, який слугує не лише звичною забавою. Це спеціальний метод терапії, який допомагав відновитися психологічно ізраїльським дітям, а нині допомагатиме маленьким українцям. Нині «Хібукі» виготовляють на Дніпропетровщині. 100 перших чудо-іграшок вирушили з нашого краю до Києва, Львова, Рівного та інших міст України. Про це повідомляє журналіст Телеканалу D1 Олексій Доніченко.

«Хібукі» був розроблений дитячими психологами ще у 2006 році у Ізраїлі. Це — іграшковий песик, який допомагає у безпечний спосіб обробляти психологічні травми.

«Ми взагалі перші в Україні. Завдяки нашим Ізраїльським колегам і спонсору, американській компанії “United help Ukraine”, ми маємо змогу допомогти нашим дітям переживати травматичні події. Це діти, які були під обстрілами та бачили дуже великі жахи. Наша зараз найперша задача — зробити так, щоб наші діти потім виросли здоровими і психічно цю травму відпрацювати», — розповідає сімейний психолог Вікторія Гавриленко.

«Хібукі» — спеціально розроблений іграшковий собака, який дозволяє дитині переносити на неї травму в поєднанні з простим дресируванням.

«Ця собака — якби переносний об’єкт. Методика дуже багатогранна. Сама ідея того, що я відволікаю свою увагу, того травматичного, що в мене є всередині, та переношу це на інший об’єкт. 110 тисяч протоколів описано як працює ця собака, тобто це колосальний труд», — додає Вікторія Гавриленко.

«Хібукі» – це ефективний метод, який миттєво приносить комфорт тяжко травмованим дітям, що дозволяє їм розпочати свою подорож до лікування.

Методика випробувалася понад 15 років, від дітей в Ізраїлі до дітей у Японії. Виробництво «Хібукі» в Україні, розпочалося саме у Дніпрі. Перші іграшкові собаки вже направлені до багатьох міст країни.Back to top button