ДніпроСуспільство

Вперше в історії ЗСУ пошиють уніфіковану військову форму для жінок

57 тисяч жінок на сьогодні перебувають в лавах Збройних Сил України. З них більше половини — знаходяться у зоні бойових дій.

Сьогодні жінки-військові носять чоловічу форму й чоловічу спідню білизну. Їм не вистачає взуття невеликих розмірів, а також бронежилетів із урахуванням особливостей жіночої фігури. Бо Міністерством оборони України поки затверджено єдиний чоловічий стандарт уніформи. Для жінок передбачена була лише «своя» парадна форма-кітель, спідниця й черевики на підборах.

Проте парад проходить лише раз на рік, а на фронті жінки перебувають щодня з 2014 року.

Зрозуміло, що чоловічі розміри й фасони одягу не відповідають жіночим параметрам. Тож військовослужбовцям «у спідниці» доводиться перешивати форму або якось пристосувати її, що незручно й нефункціонально.

Розробкою військової форми для жінок вже займаються волонтери двох ініціативних груп — «Безбар’єрність» та «Arm Women Now».
Міноборони у свою чергу пропонує проаналізувати світовий досвід щодо форми для жінок в інших країнах, типи жіночих фігур та обов’язково протестувати експериментальні зразки жіночої форми в польових умовах.

Тож робота над створенням спідньої білизни для жінок активно ведеться. Відомо, що лекала розробили за жіночою формою збройних сил США, а відшили з «пікселю», замовленого у Польщі.

Першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни для жінок найближчим часом вже передадуть українським захисницям, аби протестувати форму на предмет її функціональності.Back to top button