ДніпроСуспільство

«Вокзал-Дніпро» відсвяткував річницю створення

Саме напочатку червня 2015 року відкрився цілодобовий пункт відпочинку — «куточок» на залізничному вокзалі «Вокзал-Дніпро». Він став другим в Україні, де запрацював такий пункт. А ще надихнув столичний Київ на відкриття подібного.

Протягом п’яти років волонтери пункту «Вокзал-Дніпро» зустрічали щирими посмішками наших бійців. 4 зміни по 6 годин чергування. Цілодобово, 24/7, 365 (366) днів на рік, не зважаючи на спеку/холод/негоду/природні катаклізми, не зачиняючись ні на мить.

Спочатку, згадують самі волонтерки, планувалося, що цей пункт має бути просто безпечним місцем для подорожніх вояк. Але життя внесло свої корективи й берегині наших захисників в одну мить перетворилися на багатостаночниць. Мабуть, легше перерахувати, що не довелося їм робити на своїх змінах, ніж перелічити, що робилося. У кожної свій унікальний досвід.

«Колись ми намагалися адмініструвати порядок чергувань, прописати самі для себе перелік обов’язків, — згадує волонтерка Анна Бікетова, — І ця ідея стала провальною. Бо 99% дій не вписувалися ні в які правила, їх неможливо було передбачити. Тому зійшлися на тому, що в пункті має бути більш-менш чисто, а далі вже кожен вирішує по ситуації.»

Всього за роки існування за підрахунками самих дівчаток, на пункті «Вокзал-Дніпро» волонтерили 170 осіб. Хтось відчергував зміну-дві, а хтось від самого початку і до, як Анна.
Саме вона відчергувала крайню зміну, 18 березня 2020 року, коли передали ключі від пункту робітникам Укрзалізниці.Back to top button