ДніпроСуспільство

Вивозив цивільних із Маріуполя й потрапив у заручники: історія дніпровського волонтера

25-річний волонтер із Дніпра Ігор Талалай не виходив на зв’язок із 18 березня. Відомо, що напередодні він поїхав до Маріуполя евакуйовувати людей. А згодом рідним повідомили, що хлопця затримали російські військові на одному з блокпостів поблизу селища Мангуш. Із мамою зниклого волонтера спілкувалась Медійна ініціатива за права людини. 

Коли розпочалася війна з РФ, згадує мама парубка, він пішов до військкомату. Але через стан здоров’я його забракували. Відтоді Ігор став волонтером. «Разом з друзями взяли робочу машину і почали їздити до Харкова, вивозили людей з-під обстрілів», – говорить Інна, мама парубка.

Про те, що її син їде евакуйовувати людей до Маріуполя, жінка й здогадки не мала. Коли зв’язок із Ігорем зник, вона опублікувала оголошення у соцмережах, про те що розшукує сина. І пані Інні зателефонували. Це були ті, кого Ігор вивозив із вже частково окупованого Маріуполя. Вони й розповіли, що сталося. На одному з контрольно-пропускних пунктів автіву Ігора зупинили, пасажирів з неї висадили, машину забрали, а самого парубка затримали, начебто після перевірки записів в його телефоні.

За місяць пані Інні зателефонував якийсь чоловік з окупованої території Донецька, нібито від Ігора, який просив предати, що з ним усе гаразд.

«Він стверджував, що Ігор перебуває у виправній колонії №120 поблизу села Оленівка. Цей чоловік відмовився розповідати щось більше, сказав “я більше не можу нічого говорити, там страшно”», – говорить мама Ігоря Талалая.

Згодом у квітні Інна побачила відео з якоїсь виправної колонії, на якому серед кількадесят чоловік впізнала сина.Back to top button