Відлуння гучних скандалів у Дніпрі: Григорук на волі та пристрасті навколо Палацу студентів
Увесь минулий тиждень у Дніпрі було чутно відлуння політичних скандалів, які зовсім нещодавно стрясали місто. Від зазіхань мерії на Палац студентів до справи депутата міськради Олега Григорука.
Про це у новому випуску аналітичної передачі «За кулісами» на Телеканалі D1.
Почнемо з останнього – затримання депутата. Днями Олег Григорук таки опинився на волі – на його звільнення під заставу таки знайшлося десять мільйонів гривень.
«Все буде добре! Все буде Україна!» Цими двома короткими реченнями депутат міськради Дніпра Олег Григорук сповістив 29 квітня у «Фейсбуці» про свій вихід на волю. Текст дописувач супроводив світлиною, на якій він позує поруч із двома військовими, які трримають перед собою прапор повітряного командування «Схід».
Із початком повномасштабної війни фотографування з військовими стало обов’язковим пунктом для депутатів та посадовців усіх рівнів. Усі вони, навіть ті, хто має сумнівну репутацію (і ці, мабуть, найбільш активні в фотографуванні і отриманні різноманітних подяк від військових формувань), таким чином заявляють про свій начебто патріотизм та підтримку армії. Багатьма це сприймається як своєрідна індульгенція. Спосіб покращити репутацію та створити позитивний імідж.
Нагадаємо, Олег Григорук входить до промерської більшості у міськраді Дніпра, до якої обирався від проросійської партії ОПЗЖ, нині забороненої. За версією слідства, він керував організованою злочинною групою, до складу якої входили ще шість осіб – четверо підприємців та два посадовця – директор комунального підприємства міськради «Розвиток територій міста» Ігор Нікітін та його заступниця Віолетта Путілова. Правоохоронці стверджують, що саме через це комунальне підприємство вимивалися гроші з міського бюджету.
30 мільйонів гривень – це загальна сума застави для усіх сімох затриманих. При цьому депутат Григорук, який за версією слідства є організатором злочинної групи, повинен був внести 10 мільйонів гривень, щоб вийти на волю на час слідства. Три тижні пан Григорук пручався. Нагадаємо, він позиціонує себе, як людину малозабезпечену, яка існує лише завдяки допомозі родичів, бо пенсії – єдиного офіційного джерела доходів, йому, звісно, не вистачає.
Але врешті-решт гроші на заставу таки знайшлися, і депутат на час слідства вийшов на волю. Колеги з промерської більшості та високопосадовці дніпровської мерії вже привітали вподобайками звільнення з-під арешту пана Григорука, якого звинувачують, ні багато, ні мало – у створенні організованого злочинного угруповання. Незабаром він з’явиться у сесійній залі, і знову буде синхронно голосувати з депутатською більшістю Бориса Філатова.
Ну, і на останок про самий гучний політичний скандал, відлуння якого продовжується розповсюджуватися містом. А саме – про намагання мерії взяти у комунальну власність Палац студентів, що знаходиться у парку імені Шевченка, та комплекс «Акваріум», розташований на Монастирському острові. Нагадаю коротко фабулу історії: міськрада на останній сесії проголосувала за звернення до органів державної влади про передачу цих об’єктів місту. Пікантність ситуації додає той факт, що проєкт звернення прямо під час сесії запропонував депутат від опозиційної фракції «Слуга народу» Данило Міро. Як невдовзі з’ясувалося, фракція про цю ініціативу взагалі не була поінформована. І ось вже другий тиждень стосовно цього десятки публічних людей у місті з’ясовують стосунки одне з одним. Лунають звинувачення, виправдання, образи та погрози.
Очевидно, що на цьому скандал навколо спроби захопити Палац студентів та Акваріум не завершиться. Мер Борис Філатов вже заявив, що викликає ректора Сергія Оковитого «на килим», тобто на наступну сесію міськради. Я, звісно, сумніваюся, що Сергій Іванович туди піде, але якийсь розвиток подій все одно буде. І ми про нього обов’язково розповімо.
Раніше Телеканал D1 повідомляв, що міський голова Дніпра дарує мільйони невідомо кому.