ДніпроСуспільство

Від початку війни мешканці Дніпропетровщини прихистили понад 20 тисяч переселенців

З початку повномасштабного воєнного вторгнення мешканці області прихистили у себе майже 22 тис людей з «гарячих» регіонів країни. І це тільки згідно офіційних даних, зазначили у ДніпроОВА. Тимчасове житло вони надали безоплатно.

«За офіційними даними, мешканці області прихистили у себе майже 22 тис переселенців. Це лише ті, хто надав житло через державний сайт «Прихисток». Насправді набагато більше людей допомогли українцям із інших регіонів, які опинилися у біді», – наголосив директор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ДніпроОВА Андрій Коломоєць.

Обласний чиновник нагадав, що держава компенсує витрати на комунальні послуги тим власникам житла, котрі розмістили у себе переселенців. Головна умова — наявність у постояльців офіційного статусу переселенця.

«Звертатися за компенсацією необхідно до 5 числа кожного місяця. Мати з собою довідки або роздруківки про відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги», – повідомив Андрій Коломоєць.

При цьому про будь-які заселення/виселення тимчасово переміщених осіб власник житла має відразу повідомляти громаду. Розмір компенсації складає майже 450 гривень на місяць за одного переселенця.

Всім бажаючим безкоштовно прийняти переселенців слід зареєструватися на сайті «Прихисток», надати інформацію про житло та кількість осіб, яких вони можуть розмістити.

 Back to top button