Суспільство

Верховний Суд України задовольнив скаргу чоловіка, якому двічі відмовили у виїзді за кордон

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу чоловіка, який вимагав визнати незаконними дії прикордонників після двох відмов у перетині державного кордону.

Про це повідомляє Телеканал D1 із посиланням на Судову газету.

Йдеться про справу щодо двох рішень про відмову у виїзді, ухвалених 16 та 20 липня 2024 року. Позивач стверджував, що мав право перетнути кордон, адже доглядає матір своєї дружини та має оформлений виїзд на постійне проживання до Канади. Він також вимагав компенсації: 3 051 грн матеріальної та понад 300,7 млрд грн моральної шкоди.

Суди першої та апеляційної інстанцій повернули позов, аргументуючи це пропуском встановленого законом місячного строку на оскарження та відсутністю поважних причин для його поновлення. Також зазначалося, що чоловік неодноразово подавав аналогічні позови.

Верховний Суд погодився, що саме місячний строк є спеціальним і має застосовуватися у справах щодо прикордонного контролю. Водночас суд встановив, що обидві інстанції допустили суттєві процесуальні помилки.

Зокрема:

  • окружний суд мав залишити позов без руху та дати час на усунення недоліків, а не одразу його повертати;
  • суди не надали належної оцінки поданому клопотанню про поновлення строку;
  • апеляційний суд не виправив порушень першої інстанції.

Через ці процесуальні помилки Верховний Суд скасував рішення попередніх інстанцій та направив справу до Закарпатського окружного адмінсуду для продовження розгляду.

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Раніше Телеканал D1 повідомляв, що у Дніпрі судять митрополита, який виправдовував російських окупантів та їхні атаки по Україні.



Back to top button