ДніпроСуспільство

Верховний Суд скасував рішення апеляції у справі за позовом Корбана до Романа Ратушного

Верховний Суд скасував Постанову Київського апеляційного суду на користь Корбана і направив справу на новий розгляд в апеляцію. Про це повідомила правозахисниця Світлана Закревська, передає Телеканал D1.

Ще у грудні 2021 року суд зобов’язав Романа Ратушного та ГО «Захистимо Протасів Яр» спростувати зв’язок Корбана із забудовою Протасового Яру. А в якості компенсації «моральних страждань» з Романа і з ГО «Захистимо Протасів Яр» мали стягнути по 25000 грн. і купу судових витрат на адвокатів Корбана.

Активісти з правозахисниками подали апеляцію, проте у вересні 2022 року, коли Роман Ратушний вже загинув, її не задовольнили.

Більше того, апеляцію Романа розглянули після його загибелі без його адвокатів і його батьків — як правонаступників активіста. Їх просто не допустили на засідання. Окрім того, саме батьки Романа, як правонаступники, мали б сплатити «моральну компенсацію» та судові витрати Корбана.

Верховний суд категорично зазначив, що в даній справі допускається правонаступництво і що це процесуальне порушення — дуже суттєве. Апеляційний суд не мав прав недопустити батьків Романа до участі у справі. І саме відстутність можливості висловити в суді позицію Роми (його батьків-правонаступників) через його і їх представників стало підставою для скасування постанови апеляції, зазначила Закревська.

Наразі активісти і правозахисники чекають на повторний розгляд в апеляції.

Роман Ратушний писав про цей позов тут.

Нагадаємо, 24-річний Роман Ратушний загинув 9 червня на Ізюмському напрямку. Він служив у розвідці в 93-й механізованій бригаді ЗСУ «Холодний Яр». Роман був відомим київським громадським діячем, засновникому руху «Захистимо Протасів Яр».Back to top button